ASISTENT MARKETING

FLEXXELF SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promoveaza imaginea Companiei si efectueaza studiul pietei si al concurentei.Identifica modul de structurare a pietei: cilenti actuali, clienti potentiali, analizeaza preturile practicate pe piata pentru domeniul de activitate si propune eventualele modificari a preturilor practicate de Companie.
- Colaboreaza cu directorul general, directorul de vanzari la definirea si aplicarea strategiei de maketing a firmei.
- Contribuie la crearea, organizarea si desfasurarea campaniilor de promovare a produselor comercializate de firma;
- Participa la organizarea activitatilor legate de lansarea produselor pe piata, participa la organizarea de targuri si expozitii a firmei;
- Contribuie la elaborarea strategiilor de promovare si comunicare ale firmei;
- Participa la organizarea de evenimente de interes comun, organizarea campanilor promotionale, newsletter, site etc;
- Colaboreaza cu agentiile de publicitate in vederea promovarii produselor;
- Asigura respectarea conditiilor contractuale dintre companie si agentiile de publicitate;
- Analizarea ofertelor publicitare si identificarea celor mai avantajoase forme de promovare (atat din perspective impactului asupra pietei cat si din perspective preturilor);
- Documentarea continua depre produsele oferite de concurenta si despre modul in care pot fi extinse si optimizate serviciile si produsele organizatiei;
- Centralizeaza si analizeaza datele privind satisfactia clientilor si poate propune actiuni de imbunatatire necesare;
- Verificarea stocului materialelor de reclama/brosuri;
- Raspunde pentru pastrarea confidentialitatii informatiilor;
- Raporteaza lunar despre indeplinirea sarcinilor de serviciu;
- Raspunde de respectarea Procedurilor Sistemului Calitatii si a Manualului Managementului Calitatii.

CERINTE

- absolvent de studii economice sau tehnice;
- experienta in domeniul marketing-ului;
- cursuri de specializare im domeniile marketing – vanzari,reprezinta un avantaj;
- cunostinte privind procesul de vanzare;
- operare PC – MS Office;
- engleza: avansat.

BENEFICII OFERITE

Firma asigura salariu motivant, bonuri de masa, ambianta placuta de lucru.

Compania Flexxelf face parte din grupul de companii Avrig 35 si este un important producator de usi si ferestre, pereti cortina si fatade din PVC (profil Veka), si aluminiu (profil Technal, Schuco, Balkan, Alumil).
In numai 2 ani de la infiintare, compania a devenit al treilea producator de ferestre PVC cu profile Veka din Romania cu un rol important pe piata producatorilor de pereti cortina, inclusiv fatade structurale.