Asistent Marketing

SOLVE PERFORM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- participa la conceperea produselor de marketing si comunicare, la elaborarea comunicatelor de presa, a materialelor informative si de promovare
- participa la actualizarea site-ului firmei, la editarea si difuzarea newsletter-urilor tiparite si electronice
- pastreaza relatia cu furnizorii de servicii (webdesign, creatie publicitara, etc.)
- asigura suport echipei de vanzari (oferte, cataloage)
- participa la realizarea suporturilor de marketing / comunicare
- intretine baza de date clienti
- realizeaza raportari specifice departamentului

CERINTE

- studii superioare finalizate
- experienta in cadrul departamentului de marketing pe un post de asistent marketing e un plus
- cunoastere a mediului online si a retelelor de socializare
- cunostinte avansate MsOffice (Word, Excel, PowerPoint, Outlook)
- abilitati reale de comunicare in limba romana
- limba engleza la nivel avansat
- limba germana nivel mediu (este un avantaj)
- persoana sociabila, energica si foarte creativa
- cu simt etic si moral dezvoltat, inteligenta emotional, capacitate de automotivare
- abilitati (dovedibile) de comunicare, atat in mediu formal, cat si informal (traditional si online)
- bune capacitati redactionale
- persoana organizata, responsabila, meticuloasa

BENEFICII OFERITE

Se discuta in timpul interviului

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare de personal.
Directii de specializare: personal educational si personal retail non-food.