Asistent Marketing

MIDOCAR

Job expirat

RESPONSABILITATI

-elaboreaza planul de marketing al firmei(pe baza calendarului prezentat de catre importator ) si il supune aprobarii conducerii departamentului
-elaboreaza bugetul de marketing al firmei si il supune aprobarii conducerii departamentului
-reprezinta firma in relatiile cu diversi colaboratori(in domeniul reclamei si publicitatii)
-lanseaza catre furnizori comenzile specifice domeniului de activitate
-intocmeste si urmareste derularea contractelor specifice domeniului de activitate
-urmareste realizarea bugetului de cheltuieli specifice partii de marketing
-urmareste si analizeaza in permanenta piata auto,activitatea celorlalti importatori si distribuitori auto din zona de activitate
-efectueaza statistici si analize asupra ofertei din piata de produse publicitare
-evalueaza si alege ,impreuna cu conducerea firmei, partenerii din domeniul marketing-ului
-propune strategiile de reclama si publicitate pentru produsele comercializate si serviciile prestate
-organizeaza si verifica modul de derulare a activitatii promotionale pentru produsele comercializate si serviciile prestate
-colaboreaza cu reprezentantul de marketing al importatorului (si obtine ,in scris, acordul acestuia )pentru fiecare actiune publicitara ce urmeaza a fi pusa in practica
-asigura implementarea (in teritoriul dealerului) campaniilor publicitare stabilite de importator
-organizeaza decorarea si dotarea magazinelor de prezentare si a spatiilor exterioare in conformitate cu normele CI impuse de producator(Corporate Identity)
-asigura si raspunde pentru realizarea tuturor materialelor tiparite-oferte,materiale pentru mailing,carti de vizita etc-in conformitate cu normele CI
-stabileste necesarul,comanda si administreaza catalaoagele si celelalta materiale promotionale
-organizeaza inscriptionarea autovehiculelor pentru demonstratie si a celorlalte autovehicule ale firmei
-organizeaza expozitii, lansari de modele noi,conferinte de presa in teritoriul arondat dealerului, de a caror buna desfasurare raspunde
-participa la manifesterile si evenimentele locale(in domeniul arondat dealerului)
-participa la scolarizarile si seminariile de marketing(organizate de importator)

CERINTE

-Studii superioare de specialitate
-Experienta pe o pozitie similara de 1 an
-Cunostinte de operare PC
-Capacitate de analiza si sinteza
-Creativitate
-Spirit practic
-Capacitate comunicare/negociere
-Capacitate de organizare
-Abilitate de coordonare si de respectare a termenelor

Infiintat in 1992 , MIDOCAR este unul dintre cei mai importanti dealeri Volkswagen si Audi din Romania.
Experienta dobandita in acest timp - fiind primul dealer Volkswagen din Romania - garanteaza calitatea tuturor serviciilor pe care le oferim:
-consultanta in alegerea celor mai potrivite autoturisme,
-propuneri avantajoase de finantare,
-service complet pentru intreaga gama de autoturisme Volkswagen si Audi
-piese de schimb din stoc sau la comanda