Asistent marketing

Millward Brown

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului

Atributii principale:

- Realizeaza template-ul de raport si raportul de cercetare, prin transferul datelor statistice din forma prelucrata, in tabele si grafice

- Acorda suport echipei de Statisticieni prin activitati ce tin de validarea bazei de date, procesarea datelor in SPSS / alte software-uri de prelucrare, realizarea de analize statistice simple

- Acorda suport echipei de Client Service, prin traducerea si adaptarea chestionarelor si a altor materiale, prin formatarea chestionarelor si a rapoartelor de cercetare cantitativa

- Participa la diferite etape ale proiectelor de cercetare cantitativa, din industrii variate (food & beverages, telecom, banking, etc.)

CERINTE

- Este STUDENT sau MASTERAND la Marketing, Statistica, Cibernetica, Administrarea Afacerilor, Finante Banci - CONDITIE OBLIGATORIE !!!!!!!!!!!!

- Da dovada de logica si are o buna capacitate de analiza

- Este pasionat de lucru cu cifrele, bazele de date (este o conditie esentiala!)

- Este atent, meticulous si cu multa rabdare

- Lucreaza bine in echipa

- Are foarte bune cunostinte de limba engleza (citit, scris)

- Isi doreste o cariera in MARKETING - CERCETARE CANTITATIVA, in departamentul de Prelucrare a Datelor (prelucrari statistice in SPSS)

Puteti trimite CV si pe adresa hr@millwardbrown.ro

Millward Brown este o agentie globala de cercetare specializata in eficienta advertising-ului, comunicare strategica si cercetare de media si brand equity.