Asistent Manager Vanzari

Color Metal Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

La Color Metal un Asistent Manager Vanzari are urmatoarele responsabilitati:
• Asigura suport pentru managerul de vanzari: centralizeaza cererile de oferta venite din partea clientilor, potentialilor clienti si ofera suport in intocmirea in timp util a ofertelor de pret;
• Asigura receptionarea si directionarea apelurilor telefonice si corespondentei (telefon, e-mail, fax, curier) conform indicatiilor managerului;
• Actualizeaza permanent baza de date si mentine relatia cu anumiti clienti;
• Asigura comunicare inter-departamente din cadrul companiei, in concordanta cu procedurile si regulamentul intern;
• Intampina clientii companiei si asigurara serviciile de protocol;
• Participa la sedintele si team building-urile trimestriale;

CERINTE

Candidatul ideal la postul de Asistent Manager Vanzari:
• Experienta intr-unul din domeniile: vanzari, suport clienti, comert;
• Studii medii sau superioare
• Cunostinte medii de limba engleza
• Cunostinte bune de MS Office (Word, Excel), Internet
• Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa, flexibilitate, atitudine pozitiva;
• Persoana onesta, organizata, riguroasa, cu spirit de raspundere;
• Abilitate de a invata lucruri noi;
• Rapiditate in actiune si putere de concentrare pentru indeplinirea mai multor sarcini in acelasi timp;
• Atentie la detalii.

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial atractiv (salariu fix + bonuri de masa + bonusuri corelate cu performantele echpei);
• Mediu de lucru placut, intr-un spatiu modern;
• Transport asigurat partial;
• Laptop, telefon.

COLOR METAL este o companie fondata in anul 2005, cu peste 50 de angajati, care de la an la an a crescut constant volumul vanzarilor si cota de piata.
Suntem unul dintre principalii distribuitori de semifabricate din metale neferoase (aluminiu, cupru, alamă, bronz și titan-zinc) din România si inca de cativa ani am devenit lideri de piata in acest domeniu. Echipa noastra este tanara, dinamica, profesionista si dedicata misiunii de a ne imbunatati statutul creat de furnizor de baza pentru piata in care activam.