Asistent Manager - Logistica

Delta HR Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vrei sa-ti incepi o cariera alaturi de un brand de renume national, fara a avea neaparat o experienta relevanta ?

Delta HR Consult Timisoara recruteaza pentru sediul din Bucuresti al unui importator si distribuitor national de articole de menaj, mobilier si obiecte sanitare, prezent in lanturile mari de supermarketuri si hypermarketuri din Romania,

ASISTENT MANAGER LOGISTICA

Descrierea principalelor atributii:

1. Verificarea periodica a problemelor de stoc, introducerea unor comenzi,

2.Corectarea si adaugarea informatiilor in baza de date

3. Pregatirea si explicitarea sortimentelor pentru clientii noi, verificarea nivelelor de pret pentru aceste sortimente la nivel national sau international daca este cazul

4. Realizarea de rapoarte, liste sau explicitari necesare clientilor

5. Realizarea de rapoarte periodice referitoare la vanzari, dinamica articolelor, evolutia sortimentelor sau topul clientilor

6. Urmarirea transporturilor aferente achizitiilor, importurilor, livrarilor intracomunitare, monitorizarea acestora si efectuarea diverselor rapoarte in acest sens

7. Mentinerea relatiei cu diferitele companii care se ocupa de transporturi si distributie

8. Pregatirea documentelor pentru formalitatile de import, export

9. Monitorizare stocuri consumabile / produse

CERINTE

1. domiciliu stabil in Bucuresti

2. persoana activa, deschisa, cu initiativa

3. bune abilitati de auto-organizare

4. curiozitate, deschidere fata de idei noi

5. cunostinte de operare PC (Microsoft Office)

BENEFICII OFERITE

1. salariu fix

2. acoperirea cheltuielilor cu transportul (in Bucuresti)

3. bonuri de masa

4. card servicii medicale (dupa perioada de proba)

DESCRIEREA FIRMEI

RECRUTARE / TRAINING / CONSULTANTA HR

Delta HR Consult activeaza in domeniul resurselor umane din anul 2000, fiind deja una din firmele cu traditie pe piata din vestul Romaniei.
Activitatile de inceput au constat in recrutare si selectie personal, dublate de sprijinirea clientilor in orientarea si integrarea noilor angajati prin programe de training corespunzatoare. Ulterior, activitatea a fost dezvoltata in directia oferirii de solutii complete in zona resurselor umane, prin programe de consultanta, audit de resurse umane si diagnoza organizationala. Sprijinul oferit in sensul eficientizarii functiei de resurse umane este dublat de activitati complexe de training si team building.