Asistent Manager - lb. germana obligatoriu

CONTEXPERT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Concernul german Alfred Kärcher GmbH, cu o tradiţie de 80 de ani, este Liderul Mondial în domeniul producţiei de echipamente de curăţare şi o prezenţă activă în România de 15 ani. Echipamentele profesionale sunt destinate domeniului industrial, întreprinderilor mici şi mijlocii, sectorului agricol, construcţiilor, transporturilor precum şi consumatorilor privaţi. Din sortiment fac parte aparate de curăţat cu presiune, aspiratoare, maşini de măturat şi maşini de frecat pardoseala. Cele 36.000 de birouri de distribuţie răspândite pe întregul glob sunt garanţia unei satisfacţii depline a clientilor firmeiKÄRCHER.

Responsabilităţile postului:
Coordonează întreaga activitate legată de organizarea întrevederilor Directorului General
Este responsabil de întocmirea, organizarea şi transmiterea în timp util a agendei Directorului General
Întocmeşte notele de şedintă şi le transmite tututor persoanelor participante sau interesate
Întocmeşte statistici / analize /rapoarte / prezentări la solicitarea Directorului General
Se ocupa de tot ce înseamnă organizarea de deplasări ale Directorului General, în ţară sau în străinătate
Îndeplineşte activităţi de resurse umane la nivel basic
Se ocupă de traducerea diferitelor articole sau materiale necesare Directorului General

CERINTE

Cerinţele postului - Criterii Absolute
Cunoştinţe solide de limbă germană şi engleză
Cunoştinţe solide Office: Word, Excel, Powerpoint
Studii superioare
Experienţă minim 3 ani în postul de Asistent Manager
Cunoştinţe de resurse umane reprezintă un avantaj
Cunoştinţe de SAP, CRM reprezintă un avantaj
Permis auto categoria B
Candidatul ideal trebuie sa aibă următorul profil psihologic:
Persoană discretă, cu bun simţ, de încredere, sociabilă, deschisă, cu deosebite abilităţi inter şi intrapersonale
Deschis la nou şi la schimbare
Cu abilităţi şi aptitudini de adaptare la un mediu organizaţional procedurat
Cu dorinţa de a dezvolta şi a consolida relaţii de colaboare cu clienţii interni şi externi ai companiei
Capabil să realizeze schimbări la nivel mental şi profesional
Capabil să ducă sarcinile la bun sfârşit cu respectarea termenelor de realizare a acestora

BENEFICII OFERITE

- detaliile ofertei se vor discuta in cadrul interviului

Contexpert Consulting ofera servicii de consultanta financiara si fiscala, contabilitate si resurse umane complete pentru companii medii si mari, locale si multinationale. Experienta practica de 15 ani, corelata cu pregatirea teoretica, ne pozitioneaza astazi ca experti in acest domeniu. Serviciile de calitate si oamenii sunt cele mai importante resurse pentru noi. Investim in oameni si am creat o structura flexibila de promovare, in care fiecare isi poate gasi calea spre dezvoltarea profesionala. Specialistii echipei noastre sunt printre cei mai buni in domeniul lor de activitate si sunt tot timpul la curent cu noutatile si legislatia domeniului. Pregatirea primita aici este la nivelul celei din companiile multinationale. Punem mare pret pe delegarea responsabilitatilor si cresterea continua bazata pe evolutia si specializarea echipei. Te asteptam sa te alaturi echipei noastre! Pentru mai multe detalii despre noi, accesati: www.contexpert.ro