ASISTENT MANAGER - CONTABILITATE PRIMARA

CDC LOGISTIC SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Viitoarea noastra colega va avea urmatoarele atributii:
- Derularea contractelor comerciale sau comenzilor cu partenerii societatii (ofertare, prelucrare comenzi, urmarire proces livrare, urmarire proces incasare etc);
- Evidenta contabilitate primara - facturarea comenzilor;
- Evidenta intrarilor si iesirilor de documente;
- Intocmirea si administrarea baza de date privind: clientii noi/potentiali ;
- Preluarea apelurilor telefonice si realizarea legaturilor telefonice;
- Preluarea, transmiterea si indosarierea corespondentei.

CERINTE

- Experienta pe o pozitie similara minim 1 an;
- Cunostinte de contabilitate primara;
- Cunostinte avansate de operare PC (MS Office, Internet);
- Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office, internet;
- Cunostinte de limba engleza si germana (scris vorbit) – nivel conversational;
- Studii finalizate;
- Abilitati de comunicare;
- Capacitate de organizare;
- Rezistenta la stress.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru dinamic, profesionist;
- Posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide;
- Salariu motivant;
- Bonusuri pentru realizari remarcabile.

Societate comerciala care activeaza in domeniul transporturilo nationale si internationale, avand sediul in sectorul 6, Bucuresti.

Mail: customs@zappmobile.ro