Asistent Manager

UIRB-United Insurance Reinsurance Broker S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Desfăşurarea activităţilor de recepţie şi secretariat
Preluare şi distribuţie corespondenţă şi apeluri telefonice
Redactează, fotocopiază documente şi le arhivează
Transmitere faxuri şi corespondenţă internă şi externă
Asigură serviciul de protocol
Abilitatea de a reflecta imaginea dorită de companie în interacţiunea cu clienţii
Este un post pentru o persoana activa care vrea sa invete si sa castige si care are disponibilitate si putere de munca

CERINTE

-foarte bună capacitate de comunicare şi relaţionare cu clienţii şi furnizorii
-experienţa minim 1 an într-un loc de muncă similar
-cunoştinţe computer: Word, Excel, navigare Internet rutina si viteza de lucru
-cunoştinţe limba engleză - cel puţin nivel mediu
-capacitate de decizie privitoare la sarcinile de serviciu, precum şi asumarea responsabilităţii pentru deciziile luate
-rapiditate in actiune, gandire pozitiva, amabilitate şi eficienţă, onestitate şi bun simt
-ţinută îngrijită, prezenţă agreabilă, diplomaţie, confidenţialitate
-disponibilitate pentru program prelungit cand este cazul, non-conformism

BENEFICII OFERITE

Salariu fix
Recompensări în funcţie de realizări
Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa tanara, de a performa intr-un mediu competitiv si de a creste profesional intr-un grup de prestigiu

UIRB-United Insurance Reinsurance Broker S.A. a fost infiintata in anul 2009, fondata de doi
Parteneri, persoane semnificative din domeniul bancar, sub denumirea de Set 4 Cover Broker
De Asigurare Reasigurare S.R.L.
La sfarsitul anului 2011 s-a schimbat in totalitate strucutra actionariatului si a conducerii,
Asfel incepand un amplu proces de transformare si repozitionare a companiei, prin intermediul
Actionarului principal din Marea Britanie.
In anul 2012, Comisia de Supraveghere a Asigurarilor a aprobat modificarile aduse companiei,
Avizand asfel UIRB-United Insurance Reinsurance Broker S.A. cu un capital social subscris si varsat
De 200.000 lei, avizarea Consiliului de Administratiei si a Consiliului Director.
In 2012 UIRB isi propune sa reuneasca cele mai importante persoane din domeniul asigurarilor
Sub o singura umbrela, umbrela UIRB.
Anul 2012 aduce cu sine, consolidarea echipei manageriale si de conducere din cadrul companiei
si dezvoltarea fortei de vanzari la nivel national, cu personal specializat din domeniul asigurarilor.