Asistent manager*

Asociatia Cercetasii Muntilor

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:

Asigurarea managementului la nivelul organizatiei din punct de vedere al aspectelor pedagogice si de formare, bazate pe pedagogia cercetaseasca traditionala

- ajuta la formarea liderilor si asistentilor de unităţi, conform tipurilor de formări existente în organizatie
- editarea si crearea de materiale tehnice, pedagogice, spirituale
- suport in crearea, editarea, îmbunătăţirea materialelor pedagogice existente
- comunicarea în mod constant cu liderii şi asistenţii de unităţi (personala, prin e-mail, telefon etc.).
- monitorizarea desfasurarii activitatilor conform programului anual şi respectarea pedagogiei organizatiei.
- Completarea activitatii de verificare pedagogică a taberele de iarnă, de primăvară, de vară şi aprobarea excursiilor şi a taberelor

CERINTE

- disponibilitatea de a lucra in echipa
- competente de animare a grupurilor
- atitudine motivanta
- capacitatea de a-si organiza/forma propria echipa
- rezistenta buna la stres
- disponibilitatea de a realiza deplasari o data la 3 weekenduri
- experienta minima in zona de formare
- pana la 12-18 ore pe saptamana dedicate acestei activitati
- de dorit o minima experienta in zona de formare si/sau pe o pozitie de conducere
- cunoasterea limbii franceze la nivel nivel mediu/avansat precum si un grad ridicat de initiativa reprezinta avantaje

BENEFICII OFERITE

- implicarea in organizarea activitatilor organizatiei
- posibilitatea de a pune in practica initiativele tale constructive
- recunoasterea autoritatii tale in grupul de care esti responsabil
- dezvoltarea abilitatilor de formare
- oportunitatea de a invata metode de educație eficiente,
- oportunitatea de a lucra in echipa si de a beneficia de experienta bogata a membrilor acesteia
- castigarea unui grup nou de prieteni
- ocazia de a participa la intalniri intra si inter organizatie
- oportunitatea de a progresa in ceea ce priveste viata ta spirituala
- recomandari si recunoastere oficiala din partea organizatiei la sfârşitul mandatului

De peste 15 ani, Asociația Cercetaşii Munților organizează activități pentru educația fizică și psihică a tinerilor prin joc şi aventură. Activitățile noastre implică tabere și ieșiri în natură dar și alte activități sociale și culturale.

Azi mai mult ca oricând societatea românească are nevoie de tineri valoroși. Asociația Cercetaşii Munților oferă, prin acest anunț, o șansă tinerilor entuziaşti și cu dorință de aventură să facă parte din echipa noastră de conducere pentru ca împreună să fim mai responsabili și mai pregatiți exigențelor societății.

Dacă dorești să trăiești aventura împreună cu noi, să împartășești celorlalți din experiența și din cunoștintele tale, trimite-ne un CV la adresa cercetasii.muntilor@yahoo.ro în care nu uita să menționezi dacă ai fost implicat/implicată și în alte activitati de voluntariat.

Pentru ca viața te ia pe nepregătite, noi te învățăm cum să fii „Totdeauna Gata !”