Asistent Manager

ISG Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asista directorul la administrarea politelor de asigurare;

- Administrare si dezvoltare portofoliu asigurati;

- Gestionare documente cu regim special - polite, contracte, chitante, facturi etc;

- Insusirea conditiilor de asigurare de la toate societatile de asigurari cu care colaboreaza firma;

- Preluarea si redirectionarea apelurilor telefonice, a faxurilor, a e-mail-urilor;

- Managementul corespondentei;

- Accesarea bazei de date si a documentatiei pentru oferirea de informatii clientilor, telefonic ori prin corespondenta sau "face to face"

- Organizarea intalnirilor.

CERINTE

- Studii superioare;

- Operare PC: Office, Excel, Word;

- Permis de conducere (este doar un avantaj);

- Cunoasterea unei limbi straine;

- Disponibilitate pentru program prelungit;

- Rezistenta la stres.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant.

Firma mixta romano-austriaca ISG Romania este prezenta pe piata romaneasca din 1999. Incepandu-si activitatea in Ungaria si in Republica Ceha, in prezent ISG furnizeaza servicii specializate in domeniul resurselor umane in tarile Europei Centrale si de Est. ISG are astazi parteneri in Croatia, Cehia, Germania (Stuttgart, Frankfurt), Romania, Serbia, Slovacia, Slovenia. In Austria, ISG acopera intreg teritoriul prin reprezentantele sale din : Vienna, Villach, Graz, Tyrol, Salzbourg, St. Poelten si Wiener Neustadt.