Asistent Manager

S.C. DOGAN MEDIA INTERNATIONAL S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Transmite mesajele oficiale intre Directorul de Stiri si ceilalti membri ai departamentului, alte departamente si persoane din exteriorul companiei;
- Face legatura telefonica si preia mesajele destinate Directorului de Stiri;
- Face documentari si traduce materiale cerute de catre Directorul de Stiri;
- Organizeaza, verifica si tine agenda Directorului de Stiri; ia notite si face rezumatele discutiilor din cadrul sedintelor;
- Sorteaza si distribuie corespondenta in interiorul departamentului;
- Raspunde de administrarea bugetului si activitatilor de protocol;
- Gestioneaza listele si procesul de achizitii in cadrul Departamentului de Stiri;

CERINTE

- Minim un 1 experienta intr-o companie de minim 50 de angajati, in calitate de Asistent Manager;
- Experienta in domeniul televiziunii reprezinta un avantaj;
- Licenta universitara- preferabil in Filologie sau Jurnalism;
- Fluenta in limba Engleza si abilitati foarte bune de operare PC;
- Excelente abilitati de comunicare, fire organizata cu un autocontrol foarte bun; persoana dinamica, pro-activa si cu un management foarte bun al timpului.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial competitiv;
- Conditii de lucru moderne si ergonomice;
- Atmosfera dinamica si stimulativa.

Kanal D este cel mai recent post de televiziune de tip generalist, lansat in Romania prin parteneriatul a doua dintre cel mai puternice trusturi de media din Europa: grupul media Ringier si Dogan Media International S.A., filiala locala a celui mai mare grup media din Turcia, Dogan Yayin Holding.

Ca echipa, KANAL D continua sa isi extinda echipa cu tineri entuziasti care doresc si depasesc limitele pietei media de azi. Daca te recunosti in portretul de mai jos si esti pasionat de media, poti deveni si tu parte a echipei KANAL D. Aplica acum!