ASISTENT MANAGER

B Meters Apa S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Centralizeaza, verifica si analizeaza informatiile necesare pentru a fi folosite in documente ca: rapoarte, prezentari, scrisori.
Intocmeste rapoarte si situatii ad-hoc, proiecte și diverse prezentari in Excel si PowerPoint.
Efectueaza inregistrari de contabilitate primara; verifica si inregistreaza instrumente de plata.
Prezinta produsele din portofoliu pe site, in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei.
Proceseaza comenzile in sistemul informatic, asigura derularea acestora (verificare stocuri, comanda achizitii, intocmirea documentelor aferente livrarii si urmarirea acesteia, facturare client etc.)
Poate reprezenta managerul la intalniri atunci cand acesta nu este prezent.
Alte activitati administrative, conform cerintelor manageriale.

CERINTE

Studii superioare, in domeniul economic sau tehnic (experienta in contabilitate primara constituie un avantaj).
Excelente abilitati de comunicare.
Seriozitate, punctualitate, responsabilitate.
Capacitate de analiza si de prioritizare a rezolvarii problemelor, gandire ordonata, atentie la detalii.
Abilitati comerciale si de negociere.
Cunostinte avansate de limba engleza.
Permis conducere categoria B (minim 2 ani, fara antecedente rutiere).
Cunostinte avansate de operare PC (Windows, Word, Excel, Powerpoint etc).

BENEFICII OFERITE

Negociabil

Societatea comerciala B METERS Apa este reprezentantul exclusiv in Romania al producatorului european de contoare cu aceeasi denumire.
Sub brandul B METERS se produc contoare pentru apa si accesorii in 3 fabrici din Italia, aflate in proprietatea companiei, care inglobeaza o suprafata totala acoperita de 10.000 mp si neacoperita de 10.000 mp, echipate cu utilaje avand un inalt nivel de automatizare. Volumul de fabricatie depaseste 1,8 milioane de contoare pe an, ceea ce face ca B METERS sa ocupe o pozitie de lider printre producatorii de contoare de apa, atat in Italia, cat si la nivel european.
Reprezentanta din Bucuresti reuneste un colectiv de specialisti cu vechime si experienta in domeniul contoarelor si debitmetrelor pentru orice tip de aplicatie: contorizare rezidentiala (individuala sau colectiva), retele de distributie apa potabila, contorizare energie termica (incalzire si racire), debitmetrie industriala si de proces.
Pe langa portofoliul de echipamente de contorizare, compania B METERS Apa poate oferi gratuit asistenta de specialitate, documentatii tehnice.
Va invitam sa consultati gama completa de produse la: www.bmeters.ro