Asistent Manager

SC Clinica Color Mind SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Desfasoara activitati de receptie si protocol;
- Preia si transmite email-uri
- Primeste si directioneaza apelurile telefonice;
- Intampina clientii, le ofera informatii, anunta personalul firmei cu privire la sosirea acestora, indruma/ insoteste clientii/ vizitatorii catre destinatia dorita;
- Primeste, directioneaza si gestioneaza corespondenta interna si externa ( posta, e-mail);
- Redacteaza scrisori, adrese sau alte documente la solicitarea administratorilor;
- Realizeaza servicii de protocol pentru oaspetii firmei;
- Desfasoara activitati de secretariat pentru managementul firmei;
- Alte atributii administrative;
- Se ocupa de programarea pacientilor pentru consultatii
- Ofera informatiile solicitate de pacientii care intra in clinica cu privire la consultatii, programari, investigatiile pe care le pot face
- Se ocupa de inregistrarea pacientilor noi
- Efectueaza incasarile de la pacienti pentru consultaiile si investigatiile care se pot face doar in regim de plata.
- Tine evidenta incasarilor si inregistrarea acestora in casa de marcat,impreuna cu scoaterea raportului "Z" a incasarilor
- Se cauta o persoana care are capacitatea de a lucra in conditii de stres,intrucat se lucreaza cu publicul in general si cu pacientii in special, sa fie animata de dorinta de a munci

CERINTE

- persoana organizata, meticuloasa, sociabila, responsabila, serioasa;
- prezenta placuta, dictie buna;
- capacitate buna de comunicare si relationare - atat cu clientii cat si cu colegii;
- capacitate de auto-organizare si de stabilire a prioritatilor;
- atentie la detalii, abilitate de gestionare a unor task-uri multiple in timp scurt
- flexibilitate, capacitate ridicata de munca, persoana proactiva si organizata
- indemanare, precizie, rigurozitate
- PC - Word, Excel, PowerPoint - mediu-avansat;
- Engleza - nivel mediu spre foarte bun;

Misiunea Clinicii Color Mind este aceea de oferi sprijin psihologic specializat celor aflați în dificultate, de a stimula forța vitală și starea de bine a acestora. Experiența de mai bine de 10 ani și formarea continuă în tratamentul dependențelor au condus la crearea unor programe specializate, individualizate, atent calibrate, care se adresează omului ca întreg, iar rezultatele avute confirmă eforturile și ne încurajează. Sfera noastră de activitate se adresează tuturor tipurilor de dependențe: alcool, jocuri de noroc, substanțe psihoactive, computer.Misiunea Clinicii Color Mind este aceea de oferi sprijin psihologic specializat celor aflați în dificultate, de a stimula forța vitală și starea de bine a acestora. Experiența de mai bine de 10 ani și formarea continuă în tratamentul dependențelor au condus la crearea unor programe specializate, individualizate, atent calibrate, care se adresează omului ca întreg, iar rezultatele avute confirmă eforturile și ne încurajează. Sfera noastră de activitate se adresează tuturor tipurilor de dependențe: alcool, jocuri de noroc, substanțe psihoactive, computer.