Asistent Manager

STAR INTERNATIONAL MED

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Primirea vizitatorilor și asigurarea protocolului în cadrul întâlnirilor;
-Preluarea apelurilor și oferirea informațiilor solicitate;
-Primirea și transmiterea de e-mail-uri;
-Asigurarea unei bune comunicări cu toate departamentele firmei și transmiterea corect și în timp util a informațiilor;
-Plasarea comenzilor pentru rechizite, consumabile de birou si alte materiale necesare funcționării biroului;
-Preluarea comenzilor de la distribuitori și emiterea facturilor fiscale;
-Menținerea relațiilor atât cu clienții cât și cu distribuitorii, magazine și depozite de tip naturist sau persoane fizice;
-Recepționarea și verificarea facturilor de achiziție;
-Sortarea și înregistrarea corespondenței primite;
-Comunicarea cu firmele de curierat;
-Asistă toate departamentele Companiei în activitatea derulată;
-Alte activități solicitate de management;

CERINTE

- Persoană pozitivă, dinamică, cu un simţ al responsabilităţii crescut;
- Studii superioare finalizate;
- O capacitate mare de adaptare la cerinţe noi şi învăţare continuă;
- Capacitatea de a respecta deadline-uri;
- Abilităţi excelente de comunicare, prioritizare şi organizare;
- Capacitate de gestionare a mai multor sarcini simultan;
- Capabil/ă să redacteze prezentări, rapoarte, informări;
- Cunoaşterea limbii engleze (scris/vorbit) la un nivel avansat. Alte limbi de circulaţie internaţională (constituie un avantaj);
- Reprezentarea Companiei în cadrul târgurilor/expozițiilor;
- Experiența anterioară în activități de secretariat (constituie un avantaj);
- Utilizarea calculatorului la nivel avansat. MS Office (MS Word, Excel, PowerPoint, Outlook)
- Capacitatea de a lucra atât individual cât și în echipă;
- Utilizarea aparaturii moderne de birou;
- Cunoașterea foarte bună a limbii române;
- Limbaj corect și bogat în conținut;
- Caracterizat/ă de loialitate și confidențialitate;
- Carismă şi prezenţă agreabilă;

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix motivant + telefon de serviciu;
- Oportunitatea de a face parte dintr-o echipă tânără şi dinamică;
- Mediu de lucru motivant, modern și dinamic;
- Oportunităţi de dezvoltare personală şi profesională;

Compania STAR INTERNAȚIONAL MED, a fost înființată în anul 1999, și are ca obiectiv valorificarea plantelor specifice florei indo-asiatice încorporate în remedii și suplimente alimentare de tip ayurvedic, pe piețele din România, precum și în țările central-europene.
STAR INTERNAȚIONAL MED este o companie a cărei activitate constă în producția și distribuția de suplimente alimentare naturale ayurvedice, realizate pe baza unor rețete ce respectă cu strictețe principiile medicinei Ayurveda.

Detalii și informații despre companie: www.star-ayurveda.ro