Asistent Manager

Sieben Art Concept

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului

experienta pe un post similar
cunoasterea altor limbi de circulatie internationala
asistarea Managerului General in desfasurarea zilnica a activitatilor
organizeaza si coordoneaza activitatea de birou
monitorizarea realizarii proiectelor
actualizarea si intretinerea bazei de date de clienti si a serviciilor prestate
intocmirea de rapoarte specifice, analize, prezentari
gestioneaza relatia cu furnizorii
redactarea corespondentei de afaceri necesara desfasurarii activitatii zilnice
preluarea, inregistrarea, arhivarea corespondentei si a mesajelor primite din partea partenerilor, clientilor
indeplineste alte sarcini conexe care ii sunt atribuite.
- analiza concurentei si identificarea punctelor tari si a punctelor slabe ale produselor acestora;
- analiza preturilor practicate pe piata si realizarea de rapoarte pe aceasta baza;
- analiza produselor si serviciilor existente ale organizatiei, in vederea propunerilor constructive pentru ridicarea calitatii acestora si pentru diversificarea lor;
- propunerea, crearea si implementarea de produse noi, in acord cu cererea de pe piata;
- realizarea studiilor de piata atat pentru detectarea problemelor de marketing, cat si pentru solutionarea acestora ;
- intocmirea de rapoarte lunare, trimestriale, semestriale sau anuale despre produsele organizatiei, despre impactul acestora pe piata, insotite de sugestiile si propunerile de sporire a cotei de piata;
- documentarea continua despre produsele oferite de concurenta si despre modul in care pot fi extinse si optimizate serviciile si produsele organizatiei;
- propunerea si implementarea de campanii promotionale;
- participarea activa la realizarea materialelor promotionale si de comunicare;
- monitorizarea si eficientizarea promotiilor in conformitate cu planul de marketing, asigurarea desfasurarii corespunzatoare a acestora;
- evaluarea promotiilor desfasurate

CERINTE

- gandire practica
- spirit analitic
- capacitate de sinteza superioara
- onestitate fata de companie
- receptiv la nou
- capabil sa lucreze eficient in conditii de stres, pe o piata competitiva, cu un minim de supraveghere

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial: comision
- cursuri de perfectionare
- posibilitatea dezvoltarii personale
ETC

Proiectare Consultanta si Vanzari Instalatii pentru Constructii