Asistent Manager

S.C. KNOWLEDGE INVESTMENT GROUP S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmareste calendarele anuale ale sesiunilor de depunere proiecte;
-Informează periodic Directorul General cu privire la oportunităţile de finanţare;
-Identifica/dezvolta proiecte in conformitate cu prevederile fiecarei axe prioritare;
-Intocmeste cererile de finantare si dosarul de finantare in conformitate cu prevederile din ghidul solicitantului aferent fiecarei axe prioritare;
-Asista beneficiarii sa raspunda la clarificarile solicitate de finantatori;
- Monitorizează si asigura implementarea proiectelor finanţate (unde intocmeste documente specifice precum cereri de plata, cereri de rambursare, notificari, etc);
-Urmareste pe site-urile de achizitii (www.seap.ro), anunturile de achizitii a serviciilor de Management de Proiect pentru proiectele finantate din fonduri de la Uniunea Europeana.

CERINTE

-Absolvent de studii superioare economice sau tehnice;
- Cunosterea principalelor programme de finantare precum: Programul Operational Regional – POR, Programul Naţional de Dezvoltare Rurală –PNDR, Programul Operational Crestera Competitivitatii Economice -POS CCE, Programul Operational Dezvoltarea Resurselor Umane – POS DRU;
-Minim 1 an experienta in domeniul Fondurilor Structurale;
-Cunostinte privind elaborarea şi implementarea proiectelor
-Cunostinte PC: Ms Office (Word, Excel, Power Point, Outlook) si Internet;
-Cunoştinţe limba engleza;
-Constiinciozitate;
-Flexibilitate;
-Rezistenta la efort intelectual;
-Organizare si planificare;
-Comunicare eficienta;
-Prezenţă agreabilă;
- Persoană organizată.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- decontare transport
- telefon de serviciu

DESCRIEREA FIRMEI

Firma consultanta accesare fonduri europene