Asistent Manager

UTI Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

- ­­­­­­­­­­­­­­­Intocmeste agenda de lucru a managementului companiei impreuna cu acestia si precizeaza intalnirile din ziua respectivă si datele cu privire la desfasurarea lor (loc, participanti, scop, durata aproximativa). Urmareste agenda de lucru si ii informeaza cu privire la modificarile aparute;

- Este responsabil cu privire la primirea si transmiterea corespondentei societatii (fax-uri, cereri-uri, e-mail-uri, note interne). Informeaza manager-ii cu privire la corespondenta interna si externa primita (in functie de interesul fiecarui manager);

- Pregateste si mentine evidenta deplasarilor in tară si strainatate (targuri, expozitii, cursuri de perfectionare etc.) - informatii preliminare despre deplasare, oferte de preturi, intocmire cereri, rezervari, completarea ordinelor de deplasare, deconturi;

- Intocmeste rapoarte, evidente, consumuri;

- Participa la sedintele interne si consemneaza subiectele discutate in minute; transmite minuta persoanelor din lista de distributie;

- Intocmeste si traduce manuale de utilizare pentru diverse aplicatii;

- Oferta suport Departamentului Resurse Umane in realizarea inductiei noilor angajati in cadrul departamentului: ii prezinta colegilor, distribuie documentele specifice departamentului pentru insuşirea informaţiilor de bază;

- Organizeaza activitatile de protocol;

- Centralizeaza necesarul de papetarie, mobilier, echipamente si il distribuie solicitanţilor;

- Intocmeste, urmareste si pune in aplicare prevederile notelor interne de tip memo;

CERINTE

- studii superioare finalizate;

- minim un an experienta pe o pozitie de asistent manager;

- cunostinte operare calculator, Microsoft Office (Word, Power Poin, Outlook), Internet, Document Management;

- rapiditate in tehnoredactare;

- cunostinte foarte bune de Excel (intocmire rapoarte, formule etc);

- cunostinte medii de contabilitate;

- cunostinte de limba engleza (nivel avansat);

- cunostinte in domneiul economic -administrativ;

- permis auto categoria B;

UTI SYSTEMS este un integrator de sisteme care furnizeaza solutii complete pentru sisteme de securitate, tehnologia informatiei si comunicatii, inginerie civila, folosind tehnologii si echipamente fabricate de producatori de renume, ca si aplicatii software dedicate.

Divizia Sisteme de Securitate cuprinde departamente ale caror competenta acopera o gama larga de servicii in domeniile ingineriei si a integrarii de sisteme complexe de securitate, cercetarii si dezvoltarii de produse hardware si software, ca si al managementului de proiecte si consultantei.

Misiunea Diviziei Sisteme de Securitate

- De a consolida pozitia UTI pe piata sistemelor de securitate complexe
- De a deveni leader pe piata sistemelor electronice de aparare si senzorilor
- De a oferi solutii globale pentru securitatea clientilor

Locul pe piata:
UTI SYSTEMS, prin Divizia Sisteme si Servicii de Securitate este lider in domeniul sistemelor integrate de securitate complexe.

Personal: UTI Sisteme de Securitate are in prezent un nr. de 1200 salariati