asistent magazin

dam triunit srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Scopul postului:
Promoveaza produsele (food & nonfood) si serviciile din cadrul magazinului conform standardelor companiei in vederea satisfacerii nevoilor clientilor, oferind in acelasi timp o experienta de calitate clientilor.

CERINTE

Responsabilitati:
1. Deruleaza activitatea de vanzare de produse din magazin avand in vedere fidelizarea clientilor
• Furnizeaza informatii utile clientilor despre marfurile din magazine;
• Incaseaza banii sau alte forme de plata pentru vanzarea de produse din magazine.
2. Participa la gestionarea marfurilor din magazin conform procedurilor si instructiunilor operationale ale companiei
• Receptioneaza marfurile de la furnizori in conformitate cu facturile si avizele aferente;
• Eticheteaza si aranjeaza produsele pe raft;
• Verifica si consemneaza termenele de valabilitate ale produselor din magazin;
• Participa la efectuarea inventarelor periodice a stocurilor de marfa din magazine;
• Asista in realizarea inventarului si a comenzilor.
3. Asigurarea standardelor de calitate in servirea clientilor prin:
• Cunoasterea produselor si oferirea de informatii despre acestea;
• Minimizarea plangerilor clientilor sau rezolvarea prompta a acestora.
4. Asigura curatenia din cadrul magazinului conform standardelor igienico-sanitare.

DESCRIEREA COMPANIEI:

MIC.RO Retail este compania românească ce oferă clienților săi un concept nou, inovator, de magazin de proximitate: selecție bogată de produse pentru familie și gospodărie, servicii adăugate, aspect modern și prietenos. Rețeaua MIC.RO integrează două formate de comerț modern complementare: MIC.RO fix și MIC.RO mobil. MIC.RO mobil vine cu o abordare inovatoare pe piața românească, fiind primul concept modern de comerț stradal. Acesta răspunde nevoilor urgente de consum făcând disponibilă o gamă optimă de produse proaspete, pentru consumul individual, în drumul către casă și către birou sau la locul de muncă.

DESCRIEREA FIRMEI

Asociat MIC.RO SRL