ASISTENT LOCATII

DIGITAL SPIRIT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Deschiderea profesionala:
Doar dedicarea si pasiunea vor face mai departe diferenta ca sa iei ochii audientei micilor si marilor ecrane cu locatiile propuse de tine, dar pana acolo mai este ceva de lucru:
- sa organizezi si sa actualizezi constant baza de date existenta de locatii
- sa cauti locatii noi in Bucuresti si in tara
- sa pastrezi legaturile cu proprietarii locatiilor existente
- sa negociezi contracte de inchiriere de locatii
- sa faci prezentari de locatii catre clienti in baza unui scenariu de reclama sau film

Disponibilitatea ta:
Programul este flexibil dar de multe ori nu se incadreaza in cele 8 ore clasice, dar, daca iti place industria cinematografica si iti doresti sa faci ceva mai departe in domeniul acesta, trebuie sa stii ca pasiunea aceasta costa timp.

Promisiunea noastra:
Alaturi de noi vei impartasi aceasta pasiune cu alti oameni extrem de pasionati intr-o echipa in plina ascensiune cu standarde profesionale premium. Si vei avea si motivatia unui pachet salarial atractiv si a posibilitatii de promovare pe o pozitie superioara.

Interesul comun:
Daca aceasta deschidere este exact despre ceea ce visezi sa faci zi de zi asteptam sa ne trimiti un CV si portofoliu de fotografii .

CERINTE

Esti energic si pasionat de fotografie? Digital Spirit cauta Asistent Locatii pentru productii cinematografice premium

Casa de productie cinematografica iti ofera perspectiva frumoasa a unui inceput dinamic in echipa de locatii daca ne convingi ca ai cateva atuuri esentiale pentru a reusi pe acest drum in productia celei de a saptea arte:

1. Esti mereu gata sa te pui in miscare sa explorezi locuri noi
2. Vezi in spatiu, iti plac artele vizuale, ai imaginatie
3. Esti in mod special pasionat de fotografie si stii sa prelucrezi fotografii
4. Te organizezi bine pe tine dar si pe ceilalti, esti bun project manager cu predilectie pe aspecte care tin de logistica
5. Ai rabdare, dar actionezi eficient in conditii de presiune
6. Comunici convingator cu toate tipurile de oameni
7. Esti fluent in limba engleza si conduci masina cu placere
8. Iti place sa lucrezi in echipa, dar si sa fii independent; esti energic, hotarat si de incredere
9. Ai studii superioare sau cunostinte solide de preferat in domenii umaniste sau legate de arta, arhitectura, cinema
10. Vii cu un minim de experienta de munca relevanta pentru zona artistica si de productie

DESCRIEREA FIRMEI

CASA DE PRODUCTIE CINEMATOGRAFICA