Asistent in Brokeraj

APA-Asociatia Profesionistilor din Asigurari

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Prospectarea pietei pentru identificarea noilor clienti
• Proceseaza cu maxima atentie si confidentialitate informatiile si documentele clientilor
• Participa activ la realizarea obiectivelor de vanzari si la atingerea obiectivelor calitative, in conformitate cu politica de vanzari a firmei
• Asigura service post vanzare de calitate clientilor si dezvolta o relatie pe termen lung intre acestia si companie
• Se implica activ in cresterea performantelor de vanzare
• Respectarea principiilor de munca in echipa

CERINTE

Daca stii despre tine ca:
- esti la inceput de cariera
- esti o persoana care relationeaza usor
- esti o pesoana care recunoaste oportunitatea unui business propriu
- esti organizata, planificata, adaptabila, placuta
- esti obisnuita sa lucrezi cu obiective clare
- esti motivata de castig
- esti dornica de afirmare si deschisa catre invatare
-ai abilitati de vanzare
-ai experienta in relationarea cu clientii
-esti dinamic, ambitios si perseverent
-ai gandire pozitiva, bune abilitati de comunicare
-ai experienta in atragerea de noi clienti, dar si in servisarea unui portofoliu
-stii sa imbini lucrul in echipa cu atingerea obiectivelor individuale
-doresti sa faci parte dintr-o industrie in plina dezvoltare;
-doresti sa faci parte dintr-o echipa dinamica si foarte motivata;
-doresti sa ai control asupra veniturilor tale;

Te invitam sa ne convingi si pe noi trimitand CV-ul la anuntul nostru.

BENEFICII OFERITE

- logistica pusa la dispozitie de firma
- mediu de lucru profesionist si concurential
- formare profesionala continua oferita de firma
- dezvoltare personala
-construirea unui portofoliu care an de an asigura venit pasiv;
-orientare si se dezvoltare profesionala pe o anumita specializare: corporate, retail, asigurari generale sau asigurari de viata
-pe baza experientei, in timp, se poate construi propria echipa (ca si un sistem de franchisa);
-promovarea poate fi pe canalul de vanzari sau pe departamentul de training;
-cariera manageriala administrativa de suport pentru forta de vanzari (departamentul operatiuni).

APA sprijina comunitatea nationala a profesionistilor din asigurari cu scopul de a aduce clientilor sai, printr-o performanta exemplara, cel mai inalt nivel de etica si expertiza.
ASOCIATIA este creata pentru toti profesionistii din industria asigurarilor din Romania si ofera acestora conectare, informare, certificare, educatie, suport legislativ, oportunitati de cariera si schimb de experienta.