Asistent finaciar și administrativ

OnScreen (VFX Creative Studio)

Job expirat

RESPONSABILITATI

ADMINISTRATIV
− Selectarea furnizorilor (utilități, protocol, administrativ etc.) și gestionarea relației cu aceștia (negociere, urmărirea contractelor);
− Înregistrarea documentelor, ștampilare, scanare, îndosariere, repartizare, arhivare;
− Transmiterea documentelor prin e-mail; preluarea / predarea corespondenței (prin curier);
− Asigurarea suportului administrativ pentru celelalte departamente (inclusiv protocol pentru întâlniri);
− Activități legate de resurse umane (SSM, PSI, Medicina Muncii, întocmire contracte de angajare, elaborare fișe de post, actualizare ROI);
FINANCIAR-ECONOMIC
− Contabilitate primară (emitere și înregistrare de facturi, operare și înregistrare de plăți; urmărirea scadențarelor);
− Întocmirea dosarului lunar cu documentele contabile și păstrarea legăturii cu firma de contabilitate;
− Întocmirea de rapoarte financiare lunare;
− Activități de asistență a directorului/colegilor, prin întocmirea diverselor rapoarte și baze
de date;
Propuneri de optimizare a activității;

CERINTE

− Proactivitate, implicare, entuziasm și atitudine pozitivă, orientare către soluții;
− Abilități organizatorice, bun management al timpului, eficiență;
− Spirit analitic și orientare spre rezultate;
− Seriozitate, responsabilitate și corectitudine;
− Abilități excelente de comunicare și relaționare;
− Cunoștințe avansate de operare MS Office (în special Excel);
− Cunoștințe de limba engleză scris/vorbit (minim nivel mediu);
− Studii superioare finalizate (profilul economic reprezintă un avantaj);
− Permis de conducere categoria B (reprezintă avantaj);
− Minim 3 ani experiență pe un post similar.

BENEFICII OFERITE

CE GĂSEȘTI LA NOI
− Domeniu creativ, inovativ și destul de nișat
− Activitate diversificată, din care poți învăța încontinuu
− Deschidere către proiecte internaţionale
− Profesionalism și pasiune pentru lucruri bine făcute
− Atmosferă de lucru placută
− Flexibilitate
− Colegi simpatici

Pentru a aplica la acest job, trimiteti CV-ul la adresa de e-mail: contact@onscreen.ro

Știm cât de important este ecranul în felul în care comunicăm și ne petrecem timpul liber.

De aceea, creăm content video pentru toate tipurile de ecrane, chiar și pentru cele cu suprafață neregulată. Acelea ne plac în mod special, pentru că ne provoacă și mai mult!

Servicii:
CONTENT VIDEO: whiteboard animation, doodle video, 2D flat animation, kinetic typography, stop motion etc.

TEHNOLOGIE CREATIVĂ PENTRU EVENIMENTE: video mapping, stage design, backdrop design, Social Photo Booth etc.
Produse proprii: Doodle Magic Board, Magic Book, Pop-up Digital Cake & counting.