ASISTENT FARMACIE / FARMACIST

FARMACIA GRIVITA (SC CORIS CONSTRUCT SRL)

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recomandarea produselor farmaceutice, parafarmaceutice si cosmetice , in functie de nevoile clientului, in conformitate cu regulile de buna practica farmaceutica, cu legislatia in vigoare si deontologia profesionala.
- elibereaza si recomanda produse farmaceutice;
- elibereaza retete compensate si gratuite
- informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
- identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;
- administreaza stocurile si isi asuma gestiunea colectiva impreuna cu tot personalul din unitatea farmaceutica;
- participa la receptia cantitativa si calitativa a produselor;

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
- certificat de membru al OAMMR/ / CFR vizat la zi;
- cunostinte operare PC;
- cat mai bune abilitati de comunicare si relationare;
- o buna orientare catre pacient / client;
- o buna conduita morala
-cunostinte de fiziologie si anatomie umana;
-cunostinte si abilitati de recomandare asociata si promovare.

BENEFICII OFERITE

Responsabilitatea, initiativa, experienta si profesionalismul dumneavostara sunt apreciate.
Rasplatim corect implicarea si efortul depus in realizarea obiectivelor. Veti lucra intr-o atmosfera moderna, in care veti avea posibilitatea de perfectionare permanenta,spre a va atinge potentialul maxim.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie ce activeaza in domeniul farma din anul 2000