ASISTENT FARMACIE

SC FARMACIA ALISSA RETAIL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Ofera suport pentru operatiunile curente din farmacie;
- Elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala(retete);
- Ofera asistenta de specialitate pacientilor care se prezinta in farmacie fara prescriptie medicala;
- Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;
- Informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
- Informeaza permanent a medicii cu care colaboreaza farmacia in legatura cu produsele nou aparute.
- Participa la derularea campaniilor promotionale;
- Controleaza stocurile (evidenta numerica, termene de valabilitate etc.);
- Face propuneri privind completarea stocului de medicamente;
- Tine evidenta produselor toxice si stupefiante;
- Participa la inventare.
- Participa activ la receptia produselor si la aranjarea acestora in rafturi;
- Promoveaza imaginea farmaciei prin oferirea de consultanta clientilor/pacientilor

CERINTE

Mai mult decat orice cautam persoane pentru postul de Asistent Farmacist care sa dea dovada de calitatea de OM in acest domeniu destinat relatiilor cu alti OAMENI de diverse tipuri. Persoane care sunt deschise catre a invata desi au invatat pana acum, care vor sa invete pe altii pentru a se asigura un echilibru de cunostinte in fiecare locatie avuta in vedere . Persoane care nu refuza locatiile din prisma ideii "vreau daca se poate sa fie la scara blocului unde locuiesc". Persoane active si intreprinzatoare.

- Studii de specialitate (Scoala Postliceala de Asistenti de Farmacie/ Colegiu de farmacie);
- Experienta minim 6 luni in farmacii cu circuit deschis;
- Aviz de Libera Practica;
- Abilitati de relationare si comunicare.
- Capacitate de a recomanda si de convingere
- Orientare catre relatia cu pacientul
- Cunostinte operare PC
- Atentie distributiva

BENEFICII OFERITE

Se lucreaza in doua ture, 8 ore, programul general al farmaciilor fiind 8-21. De asemenea se lucreaza si doua week-enduri pe luna , la fel in ture.

Se ofera salariu motivant, pachet de beneficii in completare, oportunitati reale de promovare intr-o echipa de profesionisti.
Un mediu de lucru profesionist axat pe dezvoltarea personala;
Salariu fix + % din valoarea vanzarilor

DESCRIEREA FIRMEI

Companie tanara, in continua dezvoltare