Asistent Director Logistica

Montero Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asista directorul de logistica la realizarea unor obietive specifice departamentului;
- Elaboreaza diverse analize si rapoarte asupra activitatii;
- Actualizeaza si gestioneaza baze de date;
- Supravegheaz¿, verific¿ si coordoneaz¿ întreaga activitate de întretinere si reparatii auto;
- Gestioneaz¿ foile de parcurs;
- La sfarsit de lun¿ verific¿ si noteaz¿ înregistr¿rile kilometrajelor de bord ale autovehiculelor si cantit¿tile de carburanti;
- Tine gestiunea stocului de piese;
- Întocmeste referatele de achizitie de piese de schimb si materiale;
- Gestioneaz¿ documentatia pentru autovehiculele (formulare de reparatie, centralizatoare de revizii ITP, înmatricul¿ri si radieri, c¿rti de identitate, copii documente asigur¿ri etc).
- Se ocup¿ de achizitionarea materialelor si a pieselor de schimb pentru autovehicule.

CERINTE

- studii superioare sau in curs (de preferat profil tehnic / Transporturi);
- peroana energica/dinamica, fire inteligenta;
- cunostinte si lejeritate in utilizarea PC-ului, mai ales MS Office;
- cunostinte bune de limba engleza;
- permis de conducere (categ B).

BENEFICII OFERITE

- se ofera sanse reale de evolutie profesionala;
- climat organizational placut.

Infiintat in aprilie 1993, Montero Bucuresti a devenit in scurt timp, unul dintre principalii importatori si distribuitori de produse farmaceutice din Romania.
Montero are acum relatii comerciale cu mai mult de 60 producatori internationali de medicamente si cu 150 producatori locali oferind mai mult de 5000 produse farmaceutice pe piata romaneasca. Montero acopera prin filialele sale cele mai importante zone din tara: Braila, Brasov, Constanta, Craiova, Cluj, Iasi, Oradea, Sibiu si Timisoara.