ASISTENT DEPARTAMENT VANZARI

INTEGRISOFT SOLUTIONS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- receptia, verificarea, corectarea/procesarea si arhivarea informatiilor din fluxul de vanzare, a datelor si rapoatelor primite de la account manageri;
- administrarea rapoartelor si a datelor in sistemul informatic;
- obtinerea si actualizarea de informatii despre prospectii in bazele de date ale companiei si in instrumentele proprii de gestiune a oportunitatilor;
- consultarea surselor de informatii ale companiei si compunerea profilului prospectiilor (folosind informatii disponibile public despre companii, web site-urile acestora, articole in presa etc);
- mentine contactul cu clientii; identifica cerintele acestora; oferteaza clientii si prezinta solutiile cele mai adecvate;
- urmareste facturarea si incasarea serviciilor ofertate clientilor
- urmareste indeplinirea planului de vanzari alocat;
- promoveaza produsele si serviciile din portofoliul firmei
- promoveaza imaginea firmei;
- colaboreaza cu celelalte departamente pentru ducerea la indeplinire a sarcinilor ce ii revin

CERINTE

- studii superioare sau student;
- cunostinte Excel - nivel bun;
- cunostinte de prelucrare a datelor (introducere, evaluare, analiza);
- abilitati de coordonare, planificare, organizare si comunicare;
- abilitati de comunicare si negociere;
- disponibilitate pentru lucru in ritm sustinut;
- spirit de echipa, dinamic, optimist, cu initiativa, orientat catre client
- limba engleza - nivel mediu.

BENEFICII OFERITE

- Pachet motivant
- Posibilitati reale de dezvoltare profesionala si de angajare full time
- Cultura organizationala orientata spre inovatie, profesionalism si angajament.

Integrisoft este o companie infiintata in 1999, activand in domeniul dezvoltarii si implementarii de solutii software, fiind furnizor de servicii pentru companii romanesti si straine si avand in portofoliu produse de profil pentru diferite domenii.

Produsul nostru de referinta se numeste AvanTax si este lider pe piata administratiei publice locale din Romania, datorita performantelor sale si a interfetei prietenoase.

Suntem preocupati continuu de mentinerea unei echipe de profesionisti, de formarea si motivarea corespunzatoare a oamenilor care o compun.

Principiile noastre vizeaza calitatea interna si externa, reflectata in oamenii, produsele si serviciile noastre.