Asistent de Farmacie

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Eliberarea retetelor compensate si gratuite;
- Identificarea nevoilor pacientilor si clientilor;
- Oferirea recomandarilor asociate si eliberarea produselor farmaceutice , parafarmaceutice si dermato-cosmetice;
- Consilierea pacientilor si clientilor cu privire la produsele farmaceutice si informarea acestora despre modul lor de administare;
- Verificarea si controlul stocurilor farmaciei si a termenele de valabilitate ale acestora;

CERINTE

- Absolvent al Scolii Postliceale;
- Aviz de libera practica, avizat pe anul in curs;
- Experienta de minimum 1 an, intr-o farmacie de circuit deschis;
- Cunostinte operare PC;
- Abilitati de comunicare si relationare interpersonala;
- Empatie si orientare spre nevoile pacientilor;
- Abilitati de invatare si dorinta de dezvoltare in plan profesional.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Dezvoltare in plan profesional prin participarea la programe de training;
- Oportunitatea implicarii active in campanii de informare si educare pe teme de interes general.