Asistent Coordonator Proiect - Voluntar

Asociatia pentru o Comunitate Solidara si Interventie Sociala

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea de posibile surse de finantare;
- Colaborarea cu Coordonatorul de Proiect si Reprezentantul Marketing in vederea dezvoltarii si promovarii optime a Atelierului de Creatie ACSIS si a noilor produse;
- Pastrarea unei evidente stricte a evenimentelor si deadline-urilor;
- Identificarea de noi surse de finantare si updatarea bazei de date cu noi posibili colaboratori;
- Raportarea permanenta a activitatii catre Coordonatorul de Proiect

CERINTE

- Team- player, creativ, perseverent, dinamic si focusat pe proces si rezultat;
- Foarte bune abilitati de comunicare si lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

- Un mediu de lucru placut, care incurajeaza dezvoltarea personala si profesionala,
- Oportunitatea de a lucra alaturi de profesionisti cu experienta relevanta in domeniul social;
- Training-uri personalizate si sesiuni de coaching;
- La sfarsitul perioadei de practica se ofera adeverinta si recomandari, dupa caz.

Asociaţia ACSIS s-a constituit în 2004 ca persoană juridică de drept privat, neguvernamentală, fără caracter politic sau religios, cu caracter nonprofit şi este acreditată ca furnizor de servicii sociale.

MISIUNEA ACSIS este menţinerea copiilor în familii prin oferirea de servicii psiho-sociale părinţilor şi viitorilor părinţi aflaţi în dificultate.