Asistent Contabil (Entry level) - Posibilitati program flexibil si lucru acasa

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie Bucuresti angajeaza in sistem part time sau full time, cu program flexibil si cu posibilitatea de a lucra si de acasa (25% din timpul de lucru), Asistent Contabil (nivel junior, entry level).

Sarcini:
-ridicarea extraselor bancare;
-pregatirea actelor pentru dosarul de contabilitate;
-realizarea verificarilor necesare astfel incat pentru fiecare suma
achitata de un client, factura fiscala sa fi fost corect intocmita;
achitata catre un furnizor, firma sa detina la finalul lunii factura
fiscala necesara;
-verificarea concordantei dintre datele din programul de facturare si
facturile/chitantele tiparite;
-verificarea concordantei soldurilor contabile din fisele de client si furnizor;
-realizarea de incasari cu numerar, la sediile clientilor;
-activitati de secretariat.

Activitatea presupune si deplasari (deplasarile se fac doar in Bucuresti si pe o raza de 15 km in jurul Bucurestiului, in vederea realizarii unor incasari cu numerar sau in vederea negocierii unor contracte). Deplasarile sunt decontate si se realizeaza in timpul orelor de program.

Activitatea presupune si sarcini ce privesc clientii (prospectare, vanzari-incheierea de contracte, pastrarea legaturii cu clientii pe parcursul desfasurarii contractului).

CERINTE

Minim sase luni experienta in activitati financiar-contabile si/sau studii de specialitate in domeniu.

BENEFICII OFERITE

*Salariu fix;
*Bonusuri de performanta;
*Program flexibil;
*Posibilitatea de a lucra si de acasa (in limita a 25% din timp);
*Posibilitatea de a dobandi experienta si in alte arii de interes;
*Posibilitatea de promovare in timp.