ASISTENT CONTABIL

EUROCREDIT EXCHANGE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Arhivarea in bune conditii a documentelor financiar- contabile;
- Contabilizeaza si inregistreaza registrul de casa in lei si valuta;
-Contabilizeaza si inregistreaza deconturile;
-Intocmeste lista obiectelor de inventar in folosinta, in conformitate cu inregistrarile contabile;
- Colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile;
- Duce la indeplinire sarcinile stabilite pe cale ierarhica.

CERINTE

- Studii superioare economice, obligatoriu Facultatea de Contabilitate si Informatica de Gestiune, ASE;
- Cunostinte de contabilitate si fiscalitate
- Cunoasterea legislatiei aplicabile societatilor comerciale din Romania;
- Cunostinte de operare PC (Office), cunostinte SAGA constituie un avantaj
- Abilitati de comunicare si prezentare;
- Capacitate de sinteza si analiza;
- Persoana atenta la detalii;
- Capacitate de lucru in echipa si relationare;
- Disponibilitate la program prelungit.

BENEFICII OFERITE

- salariul se va afla la interviu

Institutie financiara infiintata in luna Septembrie a anului 2008