Asistent Baza de Date - Contract pe durata determinata 4 - 6 Luni

IPSO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Introduce în baza de date toţi clienţii existenţi şi potenţiali folosind datele puse la dispoziţie de către vânzatori, responsabilul vânzări sau alte persoane avizate
 Gestionează bazele de date cu clienţi
 Actualizează constant baza de date cu toate informaţiile primite în timp de la persoanele menţionate mai sus şi urmăreşte funcţionarea în mod corespunzător a acesteia şi a centralizării tuturor datelor in Mogosoaia
 Efectuează mailinguri/ invitatii/ sau alte documente şi le trimite clienţilor în baza unei selecţii anterioare
 Întocmeşte diverse situaţii si raportari în funcţie de solicitari
 Utilizează softul intern de gestiune comercială

CERINTE

 Studii superioare preferabil informatică sau facultate tehnica
 Cunostinţe de baze de date/ intreţinere baze de date constituie avantaj
 Cunostinţe avansate de operare calculator; MS Office, Internet Explorer
 Cunoaşterea limbii engleze- nivel mediu

PROFIL CANDIDAT
 Seriozitate, spirit de initiativă
 Organizare şi rigurozitate
 Abilitatea de a lucra cu dead line-uri

BENEFICII OFERITE

IPSO este puternic implantata pe piata din Romania inca din anul 1991.

Alaturi de colaboratorii sai IPSO dezvolta si mentine activa o retea de distributie pentru:

John Deere, Kuhn si Manitou.

Mai mult de 250 de colaboratori asigura distributia si service-ul pentru aceste marci diverse si de renume mondial.

Valorile noastre sunt acelea ale unei intreprinderi familiale aflate in serviciul clientilor sai.

Prin experienta, respect si atitudine pozitiva ne construim viitorul sigur catre care tindem cu totii.