ASISTENT ADMINISTRATIV

Talent Reserve

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, companie ce desfasoara activitate in domeniul oferirii de solutii inteligente si facilitati pentru transportatorii internationali, recrutam ASISTENT ADMINISTRATIV (m/f)

Va rugam sa aplicati pentru acest post NUMAI DACA sunteti o persoana motivata, interesata, serioasa, care indeplineste cerintele postului si participati la interviuri atunci cand sunteti invitati. Va multumim pentru intelegere si ii asteptam doar pe cei descrisi mai sus.

RESPONSABILITATI:
Preia, transmite si indosariaza corespondenta si mesajele din partea furnizorilor, clientilor si a celorlalti angajati;
Inregistreaza in registrul de intrari-iesiri documentele emise sau primite in companie;
Este responsabil/a de activitatile de primire a vizitatorilor si de protocolul din cadrul intalnirilor;
Este responsabil/a de intretinerea relatiei cu furnizorii din aria sa de responsabilitate ;
Este responsabil/a de gestionarea aparatelor si a cardurilor returnate de clienti;
Este responsabil/apentru tiparirea si livrarea facturilor emise clientilor;
Este responsabil/ apentru arhivarea electronica a documentelor;
Ofera suport la cere colegilor din celelalte departamente.

CERINTE

Bune abilitati de organizare;
Bune abilitati de comunicare si adaptare la diferite situatii;
Atentie la detalii;
Experienta minima de 1 an intr-o pozitie de receptionist, asistent manager sau in activitatea de relationare cu clientii;
Capacitate de a pastra confidentialitatea informatiilor interne si externe;
Cunoasterea limbii engleze, minimum la nivel intermedar (scris si vorbit);
Cunostinte MS-Office de editare de text, calcul tabelar si pregatire prezentari (Word, Excel, PowerPo

BENEFICII OFERITE

Echipa de profesionisti
Plan de dezvoltare a carierei in cadrul organizatiei
Mediu de lucru placut, locatie deosebita si dotare birouri la standarde superioare
Pachet salarial atragator

DESCRIEREA FIRMEI

Mission Statement:

Talent Reserve offers a positive experience while delivering recruitment / executive search, career counselling, HR projects on customer request, aiming at the long term positive impact of its involvement for its clients and for the workforce.