ASISTENT(A) VANZARI

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma cu sediul in Bucuresti in plina expansiune, cu profil import si distributie materiale pentru constructii si instalatii angajeaza in vederea largirii echipei - ASISTENT(A) VANZARI

Postul se adreseaza unei persoane tinere, dinamice si motivate capabila sa se ocupe de toate aspectele legate de suportul echipei de vanzari si logistica.

Angajatul va avea activitate de birou, unde comunicarea si coordonarea joaca un rol esential in cadrul echipei si va avea urmatoarele responsabilitati:
- prospectare potentiali clienti din baze de date
- ofertare clienti noi pe fax sau e-mail
- urmarire ofertari si aranjare intalniri pentru agenti
- preluare comenzi telefon, fax si e-mail
- receptionare, sortare si indosariere corespondenta clienti si alte documante
- inaintarea cererilor de comanda marfa catre logistica, pe baza stocurilor critice (fisa magazie) si comenzilor de la clienti
- inaintarea catre contabilitate a cererilor de comanda diverse (consumabile, protocol birou etc.)
- intretinerea relatiilor cu clientii prin telefon, fax si e-mail
- largirea gamei de produse pt.clientii existenti (produse noi/vechi recomandate in fct.de specificul clientului)
- urmarire contracte clienti (innoire, conditii, obligatii etc.)
- urmarire comenzi intarziate ale clientilor
- indrumare si coordonare livrari, incasari si service (programari, prioritati, urgente, restante, modificari etc)
- completare la zi a bazei de date cu comenzile clientilor
- diverse sarcini administrative
- participa la targuri si expozitii, impreuna cu echipa de reprezentare;

Cerinte:

CERINTE OBLIGATORII:
STUDII FINALIZATE (nu acceptam studenti decat an final)
CUNOSTIINTE FOARTE BUNE DE OPERARE PC: Word, Excel, e-mail
DOMICILIUL STABIL IN BUCURESTI
Studii medii sau superioare
Experienta minim 1 an
Aspect profesional - business
Abilitati comunicare/negociere.

PROFILUL CANDIDATULUI IDEAL:
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
Abilitati de a stabili relatii cu oamenii
Om de echipa
Initiativa
Abilitati de analiza si planificare
Personalitate deschisa - se relationeaza usor cu clientii potentiali - persoane necunoscute
Dornic sa invete lucruri noi
Muncitor, rezistent la stress
Are abilitatea de a-si atinge obiectivele.
Proactiv, capabil sa gaseasca solutii
Creativ
Dinamic si energic
Optimist, psihic excelent
Stare de sanatate impecabila
Fara obligatii personale (studii de continuat, familie solicitanta sau cu probleme, o slujba secundara, actionar intr-o afacere, etc.)
Fara cazier si fara urmariri penale, fara conflicte majore cu fosti clienti, angajatori.
Referinte impecabile de la locurile de munca anterioare

CRITERII DE EVALUARE A ACTIVITATII DVS.:
Rezultatele obtinute (disponibilitatea de a depune eforturi sustinute pentru realizarea sarcinilor si finalizarea contactelor
Atitudinea, nivelul de motivare
Numarul de erori din activitate
Viteza de lucru, durata realizarii proiectelor (promtitudinea)
Competenta
Nivelul de cunostinte, capacitatea de invatare rapida

NUMAI CANDIDATII CARE CORESPUND PROFILULUI VOR FI CONTACTATI

Oferta (bonusuri, beneficii):

Salarizare conform pregatirii si rezultatelor.
Toate taxele platite / carte de munca
Mediu de lucru profesionist, favorabil dezvoltarii unei cariere