Asistent (a) Vanzari

bauMax Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Selectare furnizori pentru marfa de amenajare din magazinele companiei
- Negociere cu furnizorii interni si / sau externi
- Analiza diverse oferte
- Incheiere de contracte cu furnizorii
- Lansarea de comenzi pentru toate bunurile active mobile (de amenajare)
- Aprobarea platii facturilor furnizorilor si redirectionarea spre plata, la termen

CERINTE

- Studii superioare tehnice sau economice
- Limba GERMANA - scris, citit, vorbit - nivel avansat - conditie obligatorie
- Limba engleza - constituie avantaj
- Cunostinte temeinice si experienta in domeniul deschiderii de magazine si amenajarii lor
- Persoana organizata, structurata si comunicativa
- Excelente abilitati de negociere
- Spirit analitic
- Usurinta in lucrul cu cifrele
- Cunostinte de MS Office - nivel avansat
- Cunostinte de MS Project

BENEFICII OFERITE

Va oferim posibilitatea desfasurarii unei activitati multilaterale intr-un mediu cultivat si cu posibilitati de dezvoltare in cadrul unei firme in continua expansiune.

Compania bauMax reprezinta in Austria si in tarile Europei Centrale si de Est in care se extinde un pionier al conceptului comercial Do-it-yourself.Oferim un sortiment bogat de produse de materiale de constructii si bricolaj, asiguram servicii multiple si avem o politica atragatoare de preturi pentru cele mai diversificate cerinte.
Compania bauMax considera echipa sa de angajati ca o familie, ne bazam pe activitatea in echipa, grija reciproca, recunoastere si promovare.
Compania bauMax este lider de piata in Austria, Cehia, Slovacia, Slovenia, Croatia si Ungaria.
bauMax Romania are magazine deschise la Brasov, Sibiu, Cluj-Napoca, Targu-Mures, Craiova. In viitorul apropiat urmeaza deschiderea magazinelor din Suceava si Bacau.