Art Director

White Image - Loyalty Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

- responsabil de idee, concept si executia dpdv vizual;
- colaborare cu Copywriter-ul pentru realizarea conceptului grafic;
- lucru pe clienti cu campanii integrate, vizibile in piata.

CERINTE

- absolvent de arte, design;
- creativitate;
- abilitati de comunicare, spirit analitic, team player;
- poate munci sub presiunea deadline-urilor, viteza mare de raspuns;
- operare in programele specifice: Adobe Photoshop, AI
- capacitatea de a intelege valorile brandului sau ale companiei pe care le va promova;
- abilitatea de a lucra la standardele impuse de agentie.

BENEFICII OFERITE

- vei participa la conferinte si seminarii de marketing si business- presentation
- vei beneficia de telefon de serviciu
- vei avea acces la un pachet de servicii medicale gratuite

White Image este lider in solutii customizabile de e-mail marketing. Preocupata de dezvoltarea unei platforme software puternic specializata, capabila a face fata celor mai mari provocari ale mediului online, White Image se concentreaza pe crearea de instrumente de analiza inovative si este dedicata deliverabilitatii si celor mai inalte standarde din e-mail marketing.(http://www.whiteimage.net)