Art Director

Brand Support

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI:

CERINTE:
1. Respectă cerinţele clientului reprezentat de echipa de Client Service din agentie;
2. Realizeaza materialele grafice stabilite in urma brainstorming-urilor, necesare prezentarilor catre client;
3. Aduce rationamente in spatele muncii creative executate;
4. Creeaza concepte impreuna cu echipa de accounts si de strategie;
5. Se implica activ in proiectele interne in agentie;
6. Aduce valoare creative echipei agentiei;
7. Realizeaza grafic materialele necesare si simulari care ilustreaza conceptual creative;
8. Intelege workflow-ul unei agentii de publicitate si responsabilitatile fiecaruia in cadrul echipei;
9. Asista DTP-ul in cazul transpunerii muncii creative la rezolutie.

CERINTE

COMPETENŢE (ABILITĂŢI) GENERALE:
1.Minim 2 ani experienta in domeniu
2.Comunicare şi relaţionare
3.Spirit de echipă
4.Orientarea spre performanţă
5.Respectarea termenelor
6.Utilizare programe specifice de grafica.

Din 2012 Brand Support devine una dintre agentiile full service din Romania. Infiintata in 2008, ca prima agentie independenta de trade marketing, am deservit mai mult de 25 de branduri ale unora dintre cei mai importanti jucatori ai industriei FMCG si non FMCG, marea majoritate leaderi in categoriile lor.

In prezent oferim servicii de strategie,creatie, PR, Digital, 1-TO- 1, events, DTP si inovatie in BTL, activare consumer,Trade Engagement ( programe si strategii de fidelizare trade si consumer, programe de vizibilitate integrate, programe de informare in domenii specializate, programe inovative cross-category).

Suntem mereu in miscare, inspirati de tot ce ne inconjoara, cautam ineditul si transformam imposibilul in posibil. Ne defineste profesionalismul si atentia cu care ducem proiectele la bun sfarsit si credem cu tarie ca perfectiunea sta in detalii. Realizarile noastre si ale clientilor ne fac fericiti si ne asigura ca ceea ce facem, facem bine.