Arhivist (cu studii superioare)

SISTEC

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza echipa dearhivare in vederea derularii proiectului de care raspunde in conditiilestabilite contractual.
- Tine legatura cuclientul la care echipa isi desfasoara activitatea, ierarhizeazaprioritatile
- Ia în primire pe bază deproces verbal (la cerere) documentele venite de la clienţi pentru arhivare
- Preia, verifică prinsondaj documentele/dosarele arhivate de membrii echipei
- Preda clientuluidocumentele prelucrate pe baza de proces verbal, remediaza eventualeleneconformitati

Pachetul salarial include bonusuri de performanta si decontare abonamentul de transport in comun

CERINTE

Angajam Arhivist in Bucuresti

Locul de munca: Drumul Sabareni (zona Giulesti Sarbi)

Cerinte:
- cunostinte legislative in domeniul arhivistic (obligatiilecreatorilor de documente, aplicarea nomenclatorului arhivistic, inventariereadocumentelor)
- experienta in prelucrarea si inventariereadocumentelor
- studii superioare: Facultatea de Arhivistica

- cunoasterea documentelor curente ale unei companii
- atentie la detalii, rezistenta la muncarepetitiva/rutiniera
- persoana organizata, cu spirit de initiativa
- disponibilitate la deplasari in vederea realizariiactivitatilor de arhivare la sediul clientului
- cunostinte bune de operare PC

Integrator IT cu o experienta de 19 ani pe piata romaneasca, Sistec
reuneste o echipa de peste 200 de specialisti, cu experienta de business
si IT, oferind un pachet complex si complet de solutii si servicii IT
pentru afaceri:

- Software: implementare solutii software de tip ERP / CRM / DMS, dezvoltare solutii web / software customizate

- Hardware: solutii de interconectare, solutii centralizate si locale de
procesare si stocare a datelor, solutii de securitate si management al
cladirilor;

- Servicii: suport IT, service si intretinere IT si tehnnica de birou, consultanta pentru organizarea fluxurilor de business.

Ne măsurăm munca prin valoarea adusă clientilor, si aceasta pentru că
putem reusi doar prin succesul partenerilor nostri. Experienta de
business, competentele si certificarile membrilor echipei ofera suportul
pentru servicii de calitate la cel mai inalt nivel de profesionalism.

Cu sediul in Bucuresti si un centru regional la Cluj, Sistec are arie de
acoperire nationala, prin filialele din principalele orase ale tarii.