Arhivist / Arhivar

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Verificarea documentelor primite din punct de vedere al calitatii si volumului primit in raport cu actele de livrare care au insotit documentele;
Asigura colectarea, evaluarea, pastrarea in siguranta si conservarea continutului arhivelor fizice;
Asigura sistematizarea (opisarea) documentelor prelucrate;
Planifica, elaboreaza si implementeaza sisteme de pastrare in siguranta a inregistrarilor si documentelor prelucrate pentru proiectele de arhivare electronica;
Pregatirea documentelor inainte de scanare (decapsare, indreptare, etc);
Scanarea documentelor;
Validarea imaginilor scanate;
Indexarea informatiilor din documentele scanate;
Asigura siguranta datelor prin crearea copiilor de siguranta, dupa caz;
Introducerea corecta a datelor si corectare a greselilor;
Scanarea documentelor si indexarea informatiilor din documentele scanate;
Corectează neconformităţile respectând instrucţiunile de lucru specifice;
Prelucreaza datele introduse folosind un program specific de prelucrare;
Arhiveaza datelor conform cerintelor specifice;

CERINTE

Studii superioare;
Cunostinte de baza din domeniile arhivare fizica si electronica, introducere date;
Cunoştinţe medii de operare PC, cunostinte avansate de lucru cu suita MO;
Cunostinte privind gestionarea dispozitivelor de stocare a datelor instalarea si configurarea echipamentelor periferice;
Aptitudini de comunicare;
Rapiditate/ dexteritate in dactilografiere.

We are a friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavour to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.