Arhitect Stagiar / Conductor Arhitect

A&R PROIECT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

proiectare de arhitectura: intocmire documentatii CU, avize, PAC, PT, DDE

CERINTE

- cunostinte solide si obligatorii de Archicad;
- seriozitatea si onestitatea sunt importante;
- plasare buna in timp si rapiditate in gandire;
- adaptabilitate la termene de predare;
- bun coechipier;
- initiative;

BENEFICII OFERITE

- program de lucru: 8 ore /luni - vineri
- beneficii in functie de performantele angajatului si de dorinta lui de a se face util in firma.

A&R PROIECT srl este un birou de arhitectura care doreste sa impuna noi standarde in ceea ce priveste nivelul serviciilor oferite.

Cu o experienta de 7 ani si o echipa tanara de arhitecti si ingineri, biroul nostru va ofera servicii de proiectare complexa de arhitectura, materializand o idee intr-un proiect cu identitate .

Suntem orientati spre client si cautam sa imbinam personalitatea si nevoile acestuia vis-a-vis de proiect cu experienta si talentul nostru asa incat rezultatul sa fie optim.

Biroul de proiectare A&R Proiect srl are ca principal obiect de activitate proiectarea complexa de arhitectura pentru constructii civile:

- Case, Vile(locuinte unifamiliale) proiecte tip /unicat.
- Ansambluri rezidentiale - blocuri de apartamente (locuinte colective),
- Cladiri de Birouri;
- Cladiri pentru Depozite, Hale;
- Amenajari si Reamenajari de Spatii Comerciale
- Clientii nostri sunt atat persoane fizice cat si persoane juridice precum : firme de constructii, agentii imobiliare , banci etc (ING Bank, NEXT Advertising, Dika, BTS Construct, Orlando s etc).

Serviciile noastre sunt complexe si includ si specialitatile (structura si instalatii)
- Consultanta in alegerea terenului
- Studii de fezabilitate
- Intocmire Documetatii Cerificat de Urbanism;
- Conceptul de arhitectura (stabilirea solutiei de arhitectura - Anteproiectul);
- Intocmirea Proiectului Tehnic;
- Consultanta si Proiectare amenajari interioare / propuneri de amenajare si mobilare;
- Consultanta si Proiectare amenajari exterioare
- Intocmirea Documetatiei pentru Avizele cerute in Certificatul de Urbanism;
- Obtinerea avizelor .
- Intocmirea Proiectului pt Autorizatia de Demolare/Construire;
- Obtinerea Autorizatiei de Construire.
- Intocmire Antemasuratori , Caiete de Sarcini, Estimari costuri;
- Intocmire Detalii de Executie;
- Urmarire de Santier.