Arhitect Solutii Integrate

ASCENTA - a Softwin company

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordoneaza definirea de proiecte complexe din punct de vedere al mixului de solutii utilizat
- identifica probleme si solutii legate de integrarea aplicatiilor in solutii complexe
- identifica solutii cost-effective de realizare a proiectelor
- coordoneaza realizarea ofertelor tehnice pentru licitatii si proiecte
- analizeaza cerintele clientilor si elaboreaza specificatii functionale pentru proiecte mari
- colaboreaza cu Managerii de produs pentru introducerea produselor lor in proiecte
- identifica si mentine relatia cu furnizori de solutii alternative / complementare

CERINTE

- capacitate de a intelege si a analiza un domeniu de business
- capacitatea de a identifica nevoi ale clientului si de a propune solutii de rezolvare pe cale informatica
- capacitatea de a transpune cerinte client în specificatii tehnice, conceptuale si functionale
- capacitate de a propune si sustine prezentarea la client a solutiilor identificate
- cunostinte solutii software diverse: ERP, CRM, Business Intelligence, Document Management
- capacitate de conceptie proiecte complexe incluzand aplicatii software diverse, hardware si comunicatii
- experienta minima intr-o pozitie similara 3 ani, implicare in minim 3 proiecte de nivel mediu sau mare, ca arhitect / analist solutii software
- abilitati dezvoltate de comunicare, spirit inovativ, gandire analitica
- cunostinte de planificare executie proiecte si management de proiect

BENEFICII OFERITE

- conditii excelente de lucru intr-un mediu dinamic
- posibilitati multiple si reale de crestere profesionala
- pachet salarial motivant

ASCENTA este noul brand pentru diviziile de solutii business ale Softwin.
Din octombrie 2006 Softwin a reunit sub un nou nume – ASCENTA – departamentele sale specializate in consultanta IT si solutii integrate de business.
ASCENTA reprezinta acum o divizie cu peste 100 de specialisti de top: consultanti, dezvoltatori, project manageri, directori de calitate.

Decizia de a infiinta ASCENTA a aparut din necesitatea de a servi mai bine interesele clientilor nostri, atat la nivel local, cat si international, printr-o divizie dedicata.

ASCENTA continua experienta de peste 16 ani a Softwin in acest domeniu si isi propune sa devina o forta pe piata regionala a solutiilor complexe de business bazate pe IT.

In 2006, Softwin, prin diviziile sale de solutii de business – astazi reunite sub brandul ASCENTA – s-a clasat intre primii 10 integratori de profil fin tara, conform studiilor independente realizate de IDC.
Divizia ASCENTA este specializata in servicii de consultanta si management al afacerilor pe baza solutiilor IT, precum si servicii de integrare a solutiilor si dezvoltare de aplicatii software la cheie.