Arhitect Software .NET - Divizia SISAD

SOFTWIN

Job expirat

RESPONSABILITATI

Arhitect software in cadrul Diviziei SYSTEMS INTEGRATION & SOFTWARE APPLICATION DEVELOPMENT (SISAD) - responsabilitati:

- analiza cerintelor software
- luare de decizii arhitecturale asupra solutiei si scrierea documentului de arhitectura software
- code review
- coordonare echipei tehnice

CERINTE

- Experienta relevanta minim 3 ani. Implicare in minim 2 proiecte de complexitate medie sau mare;
- Coordonare unei echipei tehnice pentru cel putin un proiect;
- Detinerea uneia din certificarile MCSD sau MCAD constituie un avantaj;
- Absolvent al unei facultati cu profil informatic sau matematic: Automatica sau Matematica;
- Experienta in analiza cerintelor si discutii cu clientul si cunostinte de UML
- Cunostinte minime de metodologie: MSF/MSF Agile sau XP;
- Experienta de lucru in C#, ASP.Net, SQL,XML minim 2 ani;
- Cunostinte solide de algoritmi, structuri de date si OOP;
- Cunostinte avansate de MS SQL Server 2000/ 2005;
- Cunostinte avansate de .Net Framework 1.1/2.0
(Web forms, Web Services, Windows forms, Windows services, Remoting);
- Cunostinte de Oracle Database constitutie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial competitiv (functie de nivelul de competenta si performanta) si posibilitati de dezvoltare intr-o companie puternica
- bonusuri pe proiecte, in functie de criteriile de performanta
- dezvoltarea carierei si training specific; posibilitatea de obtinere a certificarilor Microsoft sustinute financiar de companie
- teambuilding-uri inter si intradepartamentale
- posibilitatea afirmarii intr-o echipa de profesionisti

DESCRIEREA FIRMEI

SOFTWIN
Software & Services

SOFTWIN, înfiintat¿ în anul 1990, este o companie privat¿ cu capital integral românesc a c¿rei principal¿ activitate o reprezint¿ dezvoltarea si furnizarea de solutii si servicii complexe din domeniul IT&C.

Cu o echip¿ de peste 500 de angajati, SOFTWIN a dezvoltat si implementat tehnologii de vârf în peste 4.000 de proiecte dezvoltate pentru parteneri din întreaga lume. Peste 70% din cifra de afaceri a companiei este realizat¿ din export c¿tre t¿rile Uniunii Europene si Statele Unite ale Americii.

Satisfactia clientului este un element foarte important în politica de afaceri a companiei, SOFTWIN fiind prima firm¿ de software din România certificat¿ ISO 9001 în 1998 si recertificat¿ în 2000. Preocup¿rile actuale ale companiei tind c¿tre managementul calit¿tii totale.

SOFTWIN este furnizor de solutii IT strategice si servicii pe baz¿ de IT care r¿spund nevoilor afacerilor moderne: Securitatea datelor, Business Intelligence, Portaluri, eContent si CRM.