Arhitect Software .NET - Divizia SISAD

SOFTWIN

Job expirat

RESPONSABILITATI

- analiza cerintelor software

- luare de decizii arhitecturale asupra solutiei si scrierea documentului de arhitectura software

- code review

- coordonare echipei tehnice

CERINTE

- Experienta relevanta minim 3 ani. Implicare in minim 2 proiecte de complexitate medie sau mare;

- Coordonare unei echipei tehnice pentru cel putin un proiect;

- Detinerea uneia din certificarile MCSD sau MCAD constituie un avantaj;

- Absolvent al unei facultati cu profil informatic sau matematic: Automatica sau Matematica;

- Experienta in analiza cerintelor si discutii cu clientul si cunostinte de UML

- Cunostinte minime de metodologie: MSF/MSF Agile sau XP;

- Experienta de lucru in C#, ASP.Net, SQL,XML minim 2 ani;

- Cunostinte solide de algoritmi, structuri de date si OOP;

- Cunostinte avansate de MS SQL Server 2000/ 2005;

- Cunostinte avansate de .Net Framework 1.1/2.0
(Web forms, Web Services, Windows forms, Windows services, Remoting);

- Cunostinte de Oracle Database constitutie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial competitiv (functie de nivelul de competenta si performanta) si posibilitati de dezvoltare intr-o companie puternica

- bonusuri pe proiecte, in functie de criteriile de performanta

- dezvoltarea carierei si training specific; posibilitatea de obtinere a certificarilor Microsoft sustinute financiar de companie

- teambuilding-uri inter si intradepartamentale

- posibilitatea afirmarii intr-o echipa de profesionisti

SOFTWIN este o companie româneasca cu capital privat orientata catre furnizarea de solutii si servicii software. Departamente: Dezvoltare Software, eCRM, Structurare de Continut, AntiVirus si Securitate date.