Arhitect Soft

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Caut un inginer soft experimentat, in Bucuresti, Timisoara sau Sibiu. Salariul oferit va creste gradual. Posibilitati de consultanta in Suedia, Danemarca, Norvegia. Persoana aleasa trebuie sa fie disponibila pentru calatorii.
- Prima faza va fi de training, doua saptamini, in Stockholm, cu cazare si transport aranjate de firma.

CERINTE

- Suport tehnic de inalta calitate pentru arhitectul principal al fimei, de la care vei prelua sarcini de arhitectura si suport de vinzari.
- Caut un fel de "swiss army knife", cu creier de arhitect SW.
- Experienta: peste 10 ani in tehnici si arhitecturi orientat obiect.
- Absolvent facultate: prefer informatica, calculatore, matematica.
- Alte studii superioare pot fi luate in considerare.
- Limbi straine: engleza sau/si germana
- Cunostinte: Java si/sau C#, Mddleware (J2EE, Corba, .Net), web services/SOAP, metode de dezvoltare (RUP, Agile/SCRUM), Application Lifecycle Management (Rational, Borland, Telelogic, etc.), UML, Eclipse
Discipline:
- Requirements Management-avansat (ReqPro, DOORS, Caliber), Change/Configuration management-avansat (perforce, subversion)
- Arhitecturi-avansat
- Model Driven Architecture-conceptual
- Enterprise Architecture si EA Frameworks-conceptual
- Enterprise Repositories-conceptual
- Ontologii,Metamodele,Extragerea si recunoasterea automata a informatiei-conceptual