Arhitect si Administrator de Infrastructura de aplicatii

eServ Global Telecom Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analiza pentru definirea de arhitecturi de sisteme complexe, a specificaţiilor tehnice si procedurilor pentru proiecte de integrare, migrare sau implementare de sisteme informatice bazate in special pe tehnologii software IBM precum Lotus Domino, WebSphere, LearningSpace, Domino.Doc etc.,
Instalare si integrare efectiva a platformelor in sistemele existente la clienti,
Asistenta tehnica post-implementare pentru rezolvarea solicitarilor clientului.

CERINTE

Absolvent al unei facultati cu profil de specialitate : Matematica, Informatica, Economic-Cibernetica sau Automatica-Calculatoare.
Absolvire de cursuri de specializare pentru platforma Lotus Domino/Notes, Websphere sau alternativ BEA, ORACLE Internet Application Server, Microsoft Exchange, administare sisteme de baze de date relationale sau administrare sisteme de operare pecum Windows NT/2000, Linux sau UNIX si certificare precum CLS, CLP, MCS sau MCP.
Buna stapanire a limbii engleze si eventual a inca unei limbi straine de circulatie internationala
Experienta in proiecte de administrare de sisteme de minimum un an.
Lucrul anterior cu Lotus Domino si/sau Websphere de cel putin trei luni este un avantaj,
Lucrul direct cu reprezentantii clientului in alte proiecte.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix negociabil in functie de experienta dumneavoastra actuala;
Bonus salarial in functie de rezultatele proiectelor in care sunteti implicat;
Carte de munca;
Conditii de lucru occidentale;
Program de instruire si certificare internationala in tehnologii software specifice;
Masa de pranz.