Arhitect de Portaluri J2EE

Crys Computers

Job expirat

RESPONSABILITATI

- experienta in designul aplicatiilor bazate pe portaluri
- va avea loc o deplasare de 3 luni in SUA pentru a discuta/analiza cerintele direct cu clientul; dupa aceasta perioada analiza si proiectarea vor continua in Romania
- dezvoltarea propriu-zisa va fi realizata de o echipa existenta de programatori Java/J2EE

CERINTE

- experienta in designul arhitecturii de aplicatii J2EE bazate pe portaluri de minim 2 ani;
- cunoasterea prototipurilor de portaluri ce respecta standardul JSR168
- experienta in crearea de cazuri de utilizare ("use case" din terminologia UML) cat mai detaliate
- cunoasterea tehnologiilor JSF, EJB si SOA reprezinta un avantaj
- cunoasterea limbii engleze
- disponibilitate de a lucra in SUA pe o perioada de timp determinata

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant
- lucrul in echipa pentru proiecte internationale
- conditii de munca la standarde occidentale
- posibilitati de dezvoltare profesionala

DESCRIEREA FIRMEI

Firma dezvoltatoare de soft finaciar bancar.