Arhitect

ALICAT CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestionarea aplicatiilor de tip arhitectural (Autocad, Autodesk Arhitectural, Revit, Revit Structural);
- Elaboreaza previziunile de buget;
- Genereaza rapoarte de vanzari;
- Raspunde de ¿updateul¿ bazei de date;
- Ofera solutii si suport in elaborarea strategiei de vanzari;
- Ofera consultanta clientilor pe softurile din portofoliu
Sa inteleaga si sa transmita cu acuratete informatiile primite de la producatorul de solutii software privind produsele, beneficiile potentiale, conditiile contractuale ale colaborarii;
- Sa organizeze sesiuni de training de acreditare pentru clienti;
- Asigura suportul necesar derularii comenzilor conform procedurilor;
- Participa la sesiunile de comunicare pe linie profesionala cu partenerii de afaceri interni sau externi, pregatind prezentari si agende de desfasurare pentru aceste evenimente;
- Este responsabil de informatia publicata pe siteul WEB al Companiei ;
- Monitorizeaza si actualizeaza zilnic, daca este cazul zonele de interes pentru industria gestionata din urmatoarele sectiuni:
- Raspunde de mentinerea nivelului personal de cunostinte profesionale prin participarea la cursurile indicate de catre HR manager, prin studiul revistelor de specialitate agreate de companie.

CERINTE

- Experienta in calcul structural teoretic;
- Cunoasterea limbii engleze: scris/vorbit/citit ¿ nivel avansat/fluent;
- Studii superioare de specialitate;
- Experienta min 2 ani;
- Cunostinte PC de specialiate;
- Responsabilitate;
- Initiativa;
- Aptitudini de comunicare orala în public;
- Capacitati de analiza si evaluare a situatiilor;
- Capacitatea de a lua decizii corecte rapid;
- Prestanta;
- Prezenta de spirit;
- Calitati de manager (organizare, planificare, decizie);
- Capacitatea de a acumula cunostinte noi.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara in plina dezvoltare, cu un salariu motivant.

servicii de consultanta in domeniul resurselor umane, protectiei muncii si juridic.