ARHITECT

IMPACT DEVELOPER & CONTRACTOR

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Activitati de proiectare arhitectura (locuinte individuale, locuinte colective), antemasuratori, intocmirea documentatiei de PAC, intocmirea documentatiilor pentru contractele cu clientii;
- Intocmirea documentatiei de urbanism de tip PUD
- Colaborarea cu celelalte specialitati pentru realizarea corecta a proiectelor;
- Respectarea specificatiilor de proiectare din cadrul Impact Developer&Contractor la predarea documentatiilor;
- Urmarirea termenelor de predare proiecte in colaborare cu Project Managerul pe proiect;
- Respectarea normativelor, a STAS-urilor si a legislatiei in vigoare pe domeniul de activitate;
- Crearea si alegerea solutiilor de arhitectura optime din punct de vedere al costurilor;
- Colaborarea cu firme externe, coordonarea activitatii acestora;
- Intocmirea temelor de proiectare arhitectura pentru colaboratorii externi;
- asigura activitatea de urmarire de santier pentru lucrarile la care este sef obiect arhitectura sau pentru ansamblul rezidential al carui sef este;

CERINTE

- Facultatea de Arhitectura/Facultatea de Urbanism;
- Experienta minima dorita: 3 ani proiectare;
- Cunosterea programului de proiectare 3D Nemetschek constituie un avantaj;
- Proiectare urbanism, pachetul de programe Office;
- Capacitate de lucru in echipa; comunicare usoara;
- Putere de decizie;

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant in functie de cunostinte, calificari si performanta
Oferim mediu de lucru profesionist si provocator.
Posibilitatea de dezvoltare profesionala prin intermediul programelor de training.
Pachet salarial in functie de experienta si realizari.

Numai candidatii care indeplinesc cerintele mentionate vor fi contactati.

IMPACT SA este o societate comerciala pe actiuni, cu capital integral privat ce activeaza in domeniul constructiei de locuinte. A fost infiintata in anul 1991, prin subscriptie publica. Incepand din anul 1996 este cotata la Bursa Romana de Valori Bucuresti, iar din 1998 este membru al National Association of Home Builders - USA. Participa activ la evenimentele importante din domeniul imobiliar atat din tara cat si din strainatate.
Principalele categorii de servicii oferite sunt dezvoltarea si contractarea de locuinte (vile Deluxe, vile Prestige, vile Freedom, vile Junior) in propriile ansambluri rezidentiale, precum si contractarea de spatii de birouri - clasa A.