ARHITECT

UPGROUND ESTATES SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati ale postului:

- consultanta de specialitate in alegerea solutiilor arhitecturale cele mai potrivite;
- urmarirea si verificarea implementarii solutiilor alese;
- urmarirea proiectarii si executiei lucrarilor;
- propune solutii si noi detalii de executie in cazul in care se impun adaptari ale proiectului in functie de conditiile din santier;
- space planning pentru spatiile de birouri si proiectarea amenajarilor interioare pentru apartamente;
- realizarea de planuri comerciale de prezentare a proiectului catre diversi clienti.

CERINTE

- studii superioare de specialitate;
- 5 ani experienta in domeniu;
- cunoasterea unor aplicatii software specializate: Autocad, Arhicad, 3D Studio Max, Adobe Photoshop, Corel Draw, Microsoft Office;
- limba engleza;
- capacitate de relationare si negociere cu executantii si furnizorii;
- cunostinte privind ofertele: preturi si servicii in domeniu;
- cunoasterea legislatiei in vigoare.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- pachet salarial motivant;
- mediu de lucru placut si atmosfera de lucru deschisa;
- oportunitatea de a dezvolta cariera intr-un mediu profesional.

Upground Estates este un grup de companii care dezvolta proiecte rezidentiale, comerciale si industriale.
Proiect: UPGROUND, situat in zona de Nord a Bucurestiului, in perimetrul delimitat de Bulevardul Barbu Vacarescu, Strada Fabrica de Glucoza si Soseaua Petricani, cu vedere spre Lacul Tei, este un proiect de dezvoltare mixt care cuprinde 2 cladiri de birouri (100 000 mp inchiriabili) si 2 cladiri de apartamente ( 2S+P+16E, 600 de apartamente). Perioada de executie este de 2 ani, iar termenul anticipat de finalizare este Trimestrul 4, anul 2009.