Arhitect

Deco Architects Studio srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

-realizarea de proiecte de arhitectura la fazele Concept, DTAC, PTh, DDE pentru constructii de mari dimensiuni (peste 10.000mp)
-proiectele se realizeaza in echipe de 3-5 arhitecti in functie de complexitate
-fazele Concept-PTh se realizeaza in Revit
-echipa este coordonata de catre un arhitect cu experienta
-toate proiectele se fac in baza unui grafic de timp care trebuie respectat
-pentru coordonarea specialitatilor se lucreaza in sistem BIM
-toate proiectele care se realizeaza in cadrul firmei trebuie sa se ridice la standarde de calitate ridicate, coordonate si complete

CERINTE

Arhitectul trebuie sa aiba suficiente cunostinte tehnice incat sa inteleaga din ce se realizeaza o constructie, pana la detalii.
Trebuie sa fie o persoana organizata, riguroasa care isi dozeaza cantitatea de efort incat sa se incadreze in programul celor 8 ore de lucru.
Arhitectul trebuie sa se gandeasca la fiecare linie pe care o traseaza, pentru a intelege la ce va folosi ulterior in procesul de constructie.
Trebuie sa lucreze bine intr-o echipa, sa se adapteze la specificul fiecarui proiect.
Arhitectul trebuie sa cunoasca fiecare etapa din procesul de proiectare, de la concept pana la detalii de executie.
Cerinte:
-experienta minima: absolvent facultate
-cunostinte avansate AutoCAD, Revit, Microsoft Office
-cunostinte tehnice de proiectare
-cunostinte avansate de limba engleza scris si vorbit
-capacitate de a lucra in echipa
-rigurozitate
-seriozitate si implicare 100% in activitatea biroului
-atitudine optimista
-capacitate de concentrare pe mai multe task-uri in acelasi timp
-atentie la detalii

BENEFICII OFERITE

-salariu in functie de capacitatea si calitatea proiectelor livrate de catre fiecare arhitect
-credem intr-o remunerare corecta a fiecarui angajat in functie de capacitatile personale si de aportul adus firmei prin calitatea serviciilor oferite

Deco Architects este o companie de proiectare de arhitectura infiintata in 2006 in ideea de a oferi Clientilor din domeniul dezvoltarii imobiliare servicii profesionale pentru realizarea de cladiri performante la nivelul standardelor europene.
Domeniile in care Deco Architects activeaza sunt: cladiri de birouri, industriale, rezidentiale, comerciale.
Proiecte de referinta: The Mark - Bucuresti, Raiffeisen Headquarter - Bucuresti, Daimler NAG3 - Sebes, Oregon Park - Bucuresti.
Echipa este formata din 8 arhitecti cu experienta in proiectarea de arhitectura si coordonarea echipelor de proiectare.
Oferim posibilitatea lucrului intr-un mediu profesional si performant.
Mai multe detalii pe www.decoarchitects.ro