Area Sales Manager- TIPOGRAFIE

NoRo Consulting Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ocupantul va avea responsabilitati in domeniul comercial, se va raporta direct la Director Executiv.

- cunostiinta limbii engleze la nivel conversational
- portofoliul de clienti din domeniul : bancar, asigurari, telecomunicatii, ministere, altele
- dorinta / calitati pentru a prelua sarcini de middle management in administrarea filialei din Bucuresti in termen mediu
de preferinta studii superioare ;
experienta in vanzari directe - min 2 ani - ( business services- avantaj)
abilitati de comunicare si negociere
gandire orientata spre productivitate
posesor autoturism avantaj- permis auto cat B
Notiuni teoretice de vanzare - obligatoriu
Notiuni tehnice - preferabil
Cunostinte de marketing - preferabil
Spirit organizatoric si initiativa;
disponibilitate program prelungit;
operare calculator: MS Office(Word, Excel, Outlook)bine; Corel avantaj;
cunostinte engleza si / sau maghiara avantaj

CERINTE

Responsabilitati :
promovarea serviciilor oferite catre clienti;
identificarea si contactarea potentialilor clienti; crearea, mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii (oferte, intalniri, negocieri);
prezentarea ofertelor si identificarea nevoilor clientilor;
negocierea contractelor, a discounturilor si a termenelor de plata conform politicii firmei;
urmarirea derularii contractelor - platilor
intocmirea rapoartelor de activitate;
realizarea obiectivelor lunare si anuale;
monitorizarea permanenta a pietii si a competitorilor

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- pachet salarial atractiv ( fix + motivare manageriala trimestriala)
-posibilitate de avansare - Candidatul ideal este energic, pragmatic, care in functie de calitatile dovedite poate sa preia sarcini de middle management.
- Tichete de masa, telefon mobil
- masina de serviciu

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare si selectie personal.